Slýchával jsem, že na to nemám, ale nejsem pouze mládežnický talent, hlásí nejmladší z Frýdků

Slýchával jsem, že na to nemám, ale nejsem pouze mládežnický talent, hlásí nejmladší z Frýdků

Rod Frýdků má na Letné dlouholetou historii. Na úspěch svého otce a bratra by chtěl navázat také Christian Frýdek. Poslední roky sbíral zkušenosti na hostování v Táborsku a Hradci Králové, aby se nyní popral o místo v základní sestavě rezervního týmu pražského celku. Jak sám přiznává, cítí se již vyspělejší a na konfrontaci s dospělými je připraven.

Na zázemí na Letné si nemůže stěžovat. Už při odchodu z akademie pocítil, že má Sparta mnohé navíc, co mu druholigové kluby nemohou nabídnout. „Popsal bych to jako vystřízlivění. Opustil jsem pohodlí strahovské akademie, kde jsem měl k dispozici v podstatě vše. Od fyzioterapeutů přes posilovnu až po regeneraci. Najednou jsem byl ve Vlašimi, kde ani jedno z vybrané trojice nebylo. Celkově jsem měl přesun do dospělého fotbalu těžší i vinou zranění, která mě každou sezónu nějak limitovala nebo sebrala porci přípravy či zápasů,“ nechal se slyšet syn legendy Martina Frýdka.

Všechna hostování však bere jako možnost vyrůst a získat zkušenosti, které může nyní potvrdit také v B-týmu Sparty. „Dospěl jsem. Už nejsem strahovské dítě z dorostu, ale mladý hráč s dvouletými zkušenostmi z druhé ligy a také samostatný dospělý člověk. Naposledy v Hradci Králové jsem již bydlel sám a osamostatnil se. Myslím, že jsem se hodně poznal po lidské stránce a posunulo mě to,“ pokračoval talentovaný záložník.

Nabídek před novou sezónou měl několik, ale nakonec se rozhodl, že se vrátí do Sparty. „Se svým agentem jsme hodnotili a řešili různé nabídky a shodli jsme se na tom, že návrat do Sparty bude pro mě nejlepší. Dát se zdravotně do pořádku ve známém prostředí, které je zároveň jedinečné v České republice a nabízí ty nejlepší podmínky. Mám teď motivaci všem dokázat, že nejsem jen mládežnický talent. Od lidí jsem si mimo podpory vyslechl i spoustu názorů, že na to nemám nebo že to nedokážu a právě takovým chci dokázat, že se mýlí. A nejen jim, ale i sobě,“ dodal Frýdek v rozhovoru pro Sparta.cz