Klopp o nahuštěném programu: Nepochybuju o tom, že máme před sebou největší výzvu svých kariér

Klopp o nahuštěném programu: Nepochybuju o tom, že máme před sebou největší výzvu svých kariér

Rád by s Reds obhájil ligový triumf na Ostrovech, ale moc dobře si uvědomuje, že jej čeká těžká práce. I proto, že pandemie koronaviru oslabuje jeho kádr a opatření proti šíření sebou přináší i změny v herním programu. Německý stratég nemá pochyb o tom, že tato sezóna bude pro něj i jeho svěřence nejtěžší v jejich dosavadní kariéře, ale nové výzvy se nebojí.

Koronavirus řádí po celém světě a také v Premier League registrují nakažené hráče. Klopp se bude muset nějaký čas obejít bez pozitivně testovaných Sadia Maného a Thiaga Alcantary. Minulý týden se zranila jedna z největších hvězd obránce Virgil van Dijk, který nebude k dispozici prakticky celou sezónu.

Liverpool v sobotu sice uspěl doma se Sheffieldem, ale hrůzný výkon v rámci v Ligy mistrů proti Ajaxu a bodové ztráty s Aston Villou a Everton signalizují, že to letos nebude procházka růžovou zahradou. „A bude to ještě náročnější. Život v této době je těžší než kdykoliv předtím a platí to i pro fotbal. Neustále hledáme způsoby, jak si s tím poradit,“ nechal se slyšet německý kouč.

„Nemám problém s nahuštěným programem, nepatřím mezi ty, kteří si stěžují. Měli bychom však dbát na to, aby týmy, které hrají ve středu, neměli ligové zápasy v sobotu okolo oběda. Potřebujeme čas na oddych. Věřím, že to lidé nechtějí slyšet, ale přirovnal bych to k Formuli 1. Každý umí řídit, ale je náročné jet rychlostí více jak 400 km/h a spoléhat na to, že vám v ostré zatáčce budou fungovat brdy,“ dodal Klopp.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.