Čekali revoluci na Camp Nou, ale nic se nezměnilo. Proč Coutinho nevyužil letní šanci utéct?

Čekali revoluci na Camp Nou, ale nic se nezměnilo. Proč Coutinho nevyužil letní šanci utéct?

Během letního přestupového okna byl brazilský legionář Philippe Coutinho spojován se zájemci z Ostrovů, ale nakonec zůstal v Barceloně. Po návratu z hostování z Bayernu Mnihov se o jeho služby ucházel především londýnský Arsenal, ale k přestupu nedošlo. Někdejší tvář Liverpoolu věřila, že by na Camp Nou mohlo dojít k radikální změně, která by mu mohla nabídnout novou výzvu.

Odchod se zdál být nevyhnutelný, ale nakonec se tak nestalo. Podle novináře Fabrizia Romana jej nový kouč Ronald Koeman v týmu chtěl a on jeho volání uvěřil. Poslední měsíce však jasně dokazují, že u katalánského klubu není vše v pořádku a řešení krize zatím nikdo nenabídl.

„Barcelona zvažovala jeho prodej, proto jeho agenti jednali s Arsenalem či Tottenhamem. Právě Arsenal byl velmi blízko jeho popisu a na začátku srpna byl připraven jej získat. Pak ale přišel Koeman, který záhy zjistil, že bude těžké získat nové hráče, proto si jej nechal,“ nechal se slyšet Romano pro Liverpool Echo.

Brazilský legionář během svého hostování v Bayernu dokázal, že stále patří mezi schopné hráče, ale bundesligový gigant nakonec neshledal přetavení hostování v trvalý přestup jako svou prioritu. Svou roli sehrála i cenovka Coutinha. Ten se nyní pokusí na Camp Nou přesvědčit, že by mohl být platným.

„Po loňské sezóně jsme očekávali revoluci nejen na trenérském postu, ale i u hráčů. Očekávali jsme novou éru Barcelony, ale ta nepřišla, protože podepsali jen Desta. Nebyla to skutečná revoluce. Sice přišli o Vidala, Suáreze a Rakitiče, ale žádné nové hvězdy nepřivedli. Tato sezóna je něco jako příprava na revoluci pro příští rok s novým prezidentem a trenérem,“ dodal Romano.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.