Conte věří směru, který v Interu nastolil. Koho v kabině udává za zářný příklad?

Conte věří směru, který v Interu nastolil. Koho v kabině udává za zářný příklad?

Italský stratég věří ve svůj plán. Jen se obává, že na plody ovoce si musí počkat déle než jednu či dvě sezóny. Od léta minulého roku je jeho přítomnost na San Siru znát a Nerazzurri opět patří mezi elitu Serie A. Účast ve finále Evropské ligy sice nedopadlo podle představ, ale i tak Antonio Conte větří, že tahle cesta může mít vítězný cíl.

Je považován za velkého stratéga a jeho výsledky jej honosí. Do Interu přišel jako spasitel, ale okamžitý efekt se nekonal. Herní stránka se pozvedla, tým může hrát rovnocennou partii s každým, ale k úspěchu vede delší cesta.

I tak dostal Conte důvěru od čínských investorů a finanční prostředky pro tuto sezónu. Klub by se rád vrátil na výsluní a sbíral trofeje jako za éry José Mourinha. Conte má k dispozici perspektivní kádr plný schopných hráčů a jako vzor jim v kabině často uvádí Liverpool a práci Jürgena Kloppa.

„Musíme na sobě tvrdě pracovat. Jako příklad si beru Liverpool a Jürgena Kloppa. Tam si také prošli čtyřmi roky bez triumfů a teď je z nich válečná mašina. Hráči vidí, že to jít může. Budujeme tady něco důležitého. Nejsem si jistý, zda to povede ke krátkodobým úspěchům, ale určitě je to ta správná cesta. I zvenčí lze pozorovat pevné základy klubu, které tady během posledních let chyběly. To mě naplňuje štěstím,“ nechal se slyšet Conte.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.