Jaroš věří v Liverpoolu v postupnou cestu: Málokdo se dostane z mládeže rovnou do Premier League

Jaroš věří v Liverpoolu v postupnou cestu: Málokdo se dostane z mládeže rovnou do Premier League

Být v kádru aktuálního mistra Premier League vám může přinášet cenné zkušenosti, přestože do hry se zatím nezapojujete. Své o tom ví i devatenáctiletý český brankář Vítězslav Jaroš, když na svou velkou šanci zatím čeká. Německý stratég Jürgen Klopp jej nominoval na lavičku náhradníků do zápasu Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam a stálý člen výběru do třiadvaceti let bere i tuto možnost za plnění snů.

Na lavičce se objevil díky zranění jedničky Alissona Beckera. Podobnou situaci zažil již v únoru v rámci Anglického poháru proti Shrewsbury. S A-týmem trénuje pravidelně a je nadšený, že se může připravovat s hvězdami typu Salaha či Firmina.

„Myslím si, že to byl splněný sen. Liga mistrů je asi největší soutěž a je to něco, o čem jsem vždy snil. I když to je jen lavička, i tak je to velký úspěch. Bral jsem to za obrovskou zkušenost. Ne každý se může dostat na lavičku Liverpoolu, ještě v takovém velkém zápase,“ nechal se slyšet Jaroš v rozhovoru pro FAČR.

Nabízí se i otázka, zda bude na svou šanci v kádru Reds i nadále čekat, nebo bude sbírat kredit v rámci hostování. „Budu se snažit co nejlépe ukázat v áčku, třeba odehrát nějaké zápasy, když se naskytne šance. A když ne, zkusit třeba hostování v nižší soutěži, jako to třeba udělal Matěj Kovář z Manchesteru United, když šel do Swindonu. Tato cesta není špatná, málokterý brankář se dostane z mládeže rovnou do Premier League,“ dodává talentovaný brankář.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.