Kdepak jenom Sparta. Nebývale široký lazaret děsí ze spaní i trenéra PSG Tuchela

Kdepak jenom Sparta. Nebývale široký lazaret děsí ze spaní i trenéra PSG Tuchela

Pražská Sparta počítá své padlé především ve středu defenzivní řady, ale není jediným klubem, který se může „pyšnit“ početným lazaretem. Citelné absence v kádru má také francouzský gigant Paris Saint-Germain, což nenechává tamního kouče Thomase Tuchela klidným. Aktuální stav dokonce v rozhovoru pro tamní média označil za kritický.

Sobotní duel s Dijonem doma vyhráli jednoznačně 4:0, ale Tuchel počítal další padlé. Německý záložník Julian Draxler má poraněný stehenní sval a je možné, že pár týdnů nebude k dispozici. Sedmadvacetileté křídlo tak rozšířilo početnou marodku, která přidává trenérovi na vráskách.

„Cena za vítězství s Dijonem byla až příliš vysoká. Ztratili jsme Draxlera a zatím nevím, jak dlouho s ním nebudu moci počítat. Začínáme se ocitat v kritické situaci,“ konstatoval Tuchel po vítězném duelu, který vrátil PSG do hry o čelo tabulky.

Již proti Dijonu však musel lepit sestavu, neboť hned celá řada tváří základní sestavy hrát nemohla. Zranění vyřadilo ze hry Juana Bernata, Idrissu Gueyeho, Thila Kehreru, Leandra Paredesu, Marco Verrattiho či Maura Icardiho. K dispozici nebyl vinou karetních trestů ani Ángel Di María a Laywin Kurzawa.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.