Arteta se vyjádřil na adresu Özila: Chtěl jsem z něj vytáhnout to nejlepší, ale upřímně jsem selhal

Arteta se vyjádřil na adresu Özila: Chtěl jsem z něj vytáhnout to nejlepší, ale upřímně jsem selhal

Těžké rozhodnutí, které mu snad nikdo nezáviděl. Kouč Arsenalu Mikel Arteta se rozhodl nezařadit německého záložníka Mesuta Özila do nominace pro letošní sezónu Premier League a Evropské ligy. Někdejší tvář Realu Madrid se delší dobu potýká s klesající formou, což bylo také hlavním důvodem k tomuto kroku.

Jeho konec se asi nezadržitelně blíží. Již v lednu by mohl opustit Emirates Stadium a zkusit štěstí jinde. Arteta s jeho výkony spokojený není, ale zároveň připustil, že selhal v plánu vytáhnout z nejlépe placeného hráče týmu to nejlepší.

„Mám za úkol dostat z každého hráče to nejlepší. Potřebujeme každého dobrého hráče, aby svým dílem pomohl k týmovým výkonům. V tuto chvíli ale cítím, že jsem u Özila selhal, protože jsem ho nedokázal připravit pro tým. V některých okamžicích jsem se k tomu přiblížil, ale dosud jsem toho nedosáhl. To je realita a my jí musíme čelit. Beru za sebe plnou odpovědnost, protože já musím být tím, kdo dostane z hráčů to nejlepší,“ nechal se slyšet Arteta před britským tiskem.

Özil pobírá každý týden 350 tisíc liber a v posledních dnech se cítí dotčený, což vedlo k obvinění Arsenalu z nedostatku loajality. Arteta ale odmítl možnost, že by mu šanci se ukázat nedal. „Měl příležitosti, jako všichni ostatní. Jsem smutný z toho, že jsem z toho seznamu musel tři hráče vynechat. Bylo to ale pouze fotbalové rozhodnutí a mé svědomí je čisté, protože jsem k nim byl opravdu fér,“ dodal kouč Gunners.

Jaroš věří v Liverpoolu v postupnou cestu: Málokdo se dostane z mládeže rovnou do Premier League

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.