Co dělá Hašek? Trénuje, má velkou disciplínu. V jeho rodině jsou všichni blázni do sportu, říká šéfka ČAFH

Co dělá Hašek? Trénuje, má velkou disciplínu. V jeho rodině jsou všichni blázni do sportu, říká šéfka ČAFH

O tom, že musí již déle stagnující středopolař bez klubové příslušnosti Martin Hašek (25) zaplatit Spartě na základě rozhodnutí Sboru rozhodců FAČR téměř dvacet milionů korun, už jsme vás informovali minulý týden. 

Předsedkyni České asociace fotbalových hráčů Markétu Vochosku Haindlovou, jež je zároveň i jeho zástupkyní, dotyčné rozhodnutí nepřekvapilo a v pořadu Tiki-Taka přiznala, že s tím trošku počítala. Bývalý mládežnický reprezentant by se měl odvolat.

"Martina vnímám jako statečného kluka, který si minimálně zaslouží, aby se dostal k zahraničnímu tribunálu, který bude rozhodovat podle mezinárodní judikatury. České předpisy to už v tuto chvíli umožňují, v momentě, kdy klub dluží hráči dva měsíce výplatu, kdy se snaží změnit podmínky smlouvy, což přesně se tady v tomto případě stalo. Byť máme hráčskou asociaci, tak třeba s NHLPA se to nedá srovnávat, hráči jsou tady v naprosto neproporčním zastoupení,“ ozřejmila pražská advokátka.

Hašek se na verdikt soudu odvolá. Je to střípek do mozaiky poměrů ve FAČR, tvrdí jeho advokátka

Podle ní to krásně ukazuje i rozhodnutí, které ohledně Haška přišlo. "Sbor rozhodců tam říká: "Podle judikatury CASu nepůjdeme. Tady hráči nejsou v zaměstnaneckém poměru, tady jsou OSVČ a nebudeme aplikovat švýcarské právo." Hráči tady nejsou tak chránění. Jsme jedna ze čtyř zemí na světě, kde hráči nemají zaměstnanecký poměr, kde nemají kolektivní smlouvu, nemají své zastoupení na FAČR a kde nemají arbitráž," poukázala na O2 TV šestatřicetiletá právnička.

I když už byl bývalý hráč Pardubic, Viktorie Žižkov, Vlašimi či Bohemians 1905 v posledních měsících spojován s několika kluby, realita je taková, že poslední soutěžní utkání odehrál v prosinci loňského roku. I když se v létě připravoval na kempu hráčů bez angažmá, výpadek už je to pořádný. A co dělá nyní? "Trénuje. Znáte rodinu Hašků. To jsou všichni blázni do sportu. Tam si to tatínek pohlídá, že Martin trénuje. Ale já myslím, že on má i v sobě velkou disciplinu,“ uzavřela v Tiki-Tace čelní představitelka ČAFH.

Rozsudek soudu? Zasmáli jsme se tomu, říká Hašek starší. Věděli jsme to už dva měsíce