Nálepka nejdražšího přestupu, nejlépe placeného hráče i kapitána. Víc toho Kalas na ramenou už nést nemůže

Nálepka nejdražšího přestupu, nejlépe placeného hráče i kapitána. Víc toho Kalas na ramenou už nést nemůže

Kapitán Bristolu City Tomáš Kalas, jenž už doléčil zraněné rameno, je se startem do nové sezony Championship spokojen. Bodejť by ne, jeho chlebodárce ze stadionu Ashton Gate pro 27 tisíc lidí je totiž po sedmi odehraných kolech na druhé pozici.

"Když se podíváme na tabulku, všichni budou spokojení. Ale na druhou stranu, především dva předešlé zápasy měly být za víc než jeden bod. Z tohoto hlediska žádné uspokojení určitě není. Máme teď před sebou tři těžké duely, ze kterých taky nemusíme vytěžit ani bod. Ale být druzí po sedmi kolech je pořád dobrý začátek," pronesl v interview pro gol.cz odchovanec Sigmy, jehož tým už nevyhrál třikrát za sebou.

Bude cílem Bristolu letní vstup do Premier League? "Tohle je cíl každého klubu, kromě nováčků. Nebo těch, kteří na takovou ambici nemají požadovaný rozpočet. Ve hře o postup je až patnáct týmů, které chtějí být v první šestce. My jsme mezi nimi. Jakýmkoli způsobem se chceme pokusit o Premier League. Ať už přímo z prvních dvou míst nebo přes play off," doplnil na gol.cz někdejší hráč Chelsea, Vitesse Arnhem, Middlebrough či Fulhamu.

Ten je na postupy do elitní ostrovní ligy specialista, neboť už podobnou radost zažil dvakrát. "Pokud by se postoupilo, věřím, že bych v Bristolu zůstal. A nebyl bych poslán někam jinam, jako se mi to stávalo dříve v jiných klubech. Takže mým velkým přáním je dovršit postupový hattrick, zůstat minimálně jednu sezonu v Premier League. Být součástí týmu a pravidelně hrát. Tohle byl můj cíl v posledních letech. Než jsem v Bristolu podepsal delší smlouvu, měl jsem přání usadit se v dobrém mužstvu, které má ambice. Je evidentní, že se te'd věci ubírají dopředu, nikoli do stran nebo dozadu. Je to takhle pro mě mnohem jednodušší. Lidé v klubu i kolem něj si zvykají na mě, já na ně. Vědí, co ode mě můžou očekávat. Celkově se na hráče fanoušci dívají trošku jinak, pokud klubu patří a nejsou v něm jen na hostování. Takže ano, z tohoto hlediska jsem moc spokojený, že mám v Bristolu zázemí. A dá předpokládat, že zůstanu déle než jednu sezonu," ozřejmil na stránkách magazínu Gôl domácí talent roku za rok 2012.

Protože stoper české reprezentace není extra komunikativní typ, to, že je od léta kapitánem, mnohé překvapilo. "Nejsem takový, že bych na někoho vyletěl nebo někomu udílel rady. Jsem spíš tišší, klidnější. Nikdy jsem se nepovažoval za velkého fotbalistu. Mít kapitánskou páku je pro mě nová role. Když se mě trenér zeptal, jestli ji přijmu, odpověděl jsem mu na rovinu, že sice s radostí a veškerou pokorou, ale ať ode mě neočekává, že budu jiný než doposud. Moje slova přijal. Jsem takový, že raději za dotyčným hráčem zajdu osobně. Řeknu, že by bylo lepší, aby udělal to a to. S tím vůbec problém nemám. Ale nepotřebuji mluvit přede všemi v kabině. Nejsem zrovna autoritativní typ. Proberu záležitosti s každým zvlášť. Sám to tak mám rád, když někdo chce sdělit mně. Není třeba si zvedat ego přede všemi, cítit se důležitě. Respekt některých hráčů vůči mně narostl. Člověk si této důvěry váží, jde o ocenění za dřinu v dosavadní kariéře. Pásku si užívám. Každopádně na sobě teď mám nálepku nejen nejdražšího přestupu, nejlépe placeného hráče, ale jsem navíc i kapitán. Víc toho na ramenou už nést nemůžu. Bylo by pro mě o něco vážnější ocenění být kapitánem, pokud by byl Bristol v Premier Legaue. To by bylo moc hezký. Tohle je vlastně můj další cíl," přiznal na gol.cz sedmadvacetiletý střední obránce, jenž se aktuálně připravuje na středeční výjezd na půdu čtvrtého Bournemouthu.

Ramos, Suárez, Stoičkov… Připomeňte si největší lotry španělského fotbalu