Liberec lovil ve druhé řecké lize a v síti mu uvízl mladý levonohý stoper, který rozumí česky...

Liberec lovil ve druhé řecké lize a v síti mu uvízl mladý levonohý stoper, který rozumí česky...

I když je současný liberecký kádr docela početný, i tak tento týden dorazila pod Ještěd jedna posila, jíž se stal jednadvacetiletý Marios Pourzitidis.

Ten, jenž naposledy působil ve druhé nejvyšší řecké soutěži v dresu Plataniasu a do sezony 2020/2021 se vůbec nezapojil, se na stadionu U Nisy upsal až do roku 2023. Jak vidí novou akvizici, která bude mít díky znalosti řeči usnadněnou adaptaci, hlavní kouč Pavel Hoftych?

"Marios je mladý levonohý stoper, který k nám přišel na testy, při nichž zaujal, odehrál i přípravný zápas proti Dukle. Má dobré fyzické parametry i solidní práci s míčem, navíc rozumí česky. Má všechny předpoklady být pro nás do budoucna platným hráčem,“ uvedl na webu fcslovanliberec.cz šéf severočeské lavičky.

Jazyk umí díky vyrůstání v řeckočeské rodině. "Česky rozumím díky rodičům, od malička mě učili. V Liberci se mi moc líbí, i když slunce jsem tady neviděl snad týden. Je to pro mě dobrá volba. Musím ale makat. Kluci mi se vším pomáhají," doplnil na oficiálních stránkách svého nového zaměstnavatele sám zadák.

To, že by naskočil již ve čtvrtek na půdě Crvene Zvezdě Bělehrad, se však ještě neočekává a jeho zapracování do sestavy by mělo nějaký čas trvat.

Hašek byl nevolníkem Sparty už v Bohemce. Pokuta? Počkejme, až se bude hrát podle mezinárodních pravidel

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.