Deset nejznámějších tváří Leverkusenu, které bude možno sledovat ve čtvrtek v Edenu

Deset nejznámějších tváří Leverkusenu, které bude možno sledovat ve čtvrtek v Edenu

Mistr české nejvyšší soutěže, který nerozdýchával nečekanou izraelskou porážkou s Hapoelem Be'er Sheva zrovna krátce, má před sebou druhé vystoupení ve skupinové fáze Evropské ligy, v rámci níž se ve čtvrtek na vršovickém Sinobo Stadium (od 21:00) představí aktuálně čtvrtý tým bundesligové tabulky Bayer Leverkusen, který nasázel v posledních dvou soutěžních duelech 9 branek. Právě teď se s námi můžete podívat na nejznámější tváře, se kterým nizozemský kouč Peter Bosz, jenž  nedávno vedl také Ajax Amsterdam či Borussii Dortmund, v BayAreně pracuje...

Lukáš Hrádecký (30 let, tržní cena 8 milionů eur)

Zkušený rodák z Bratislavy s finským pasem je součástí Bayeru od léta 2018 a po celou dobu je nezpochybnitelnou brankářskou jedničkou týmu. Problémy s herním vytížením neměl ani předtím v Eintrachtu Frankfurt a Brondby Kodaň. V nynější bundesligové sezoně jeho tým dosud neprohrál a on lovil míč ze své sítě během pěti zápasů pouze třikrát.

Edmond Tapsoba (21 let, tržní cena 22 milionů eur)

Jednadvacetiletý rodák z Burkiny Faso je považován za velký defenzivní příslib, což se také promítá do jeho momentální tržní ceny. Leverkusen si ho v úvodu letošního rok pořizoval z portugalského Guimaraese za 18 milionů eur a protože v Německu uspěl, aktuálně by byl k dispozici za sumu ještě o čtyři miliony eur vyšší.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.