Kotal odmítl dotazy na možné Zlatanovo popichování: Myslíte, že se naučil česky, aby nás provokoval?

Kotal odmítl dotazy na možné Zlatanovo popichování: Myslíte, že se naučil česky, aby nás provokoval?

Zatímco s Lille první body do skupiny nepřišly, další sparťanská příležitost nastane ve čtvrtek na milánském San Siru, kde je doma aktuální lídr Serie A AC Milán. O čem všem hovořil pár hodin před výkopem hlavní kouč letenského "S" Václav Kotal?

O tom, že herní praxe není kvůli přerušené Fortuna:lize ideální...

"Herní praxe chybí. AC Milán je velmi důrazné, musíte rychle pracovat s míčem, a když nemáte zápasovou praxi, je složité to na tréninku simulovat. Musíme se zkusit vyrovnat s jejich tvrdostí, oni důrazně napadají. Pokud se nevyvarujeme chyb jako s Lille, budeme mít zase problémy."

O tom, zda s bývalými italskými krajánky Rossoneri konzultoval...

"Samozřejmě se s hráči bavíme. Současné AC Milán je jiné, v Itálii se začalo hodně útočit. Čeká nás velmi těžký soupeř a všechno bude záležet na výkonu hráčů na hřišti."

O tom, zda budou připraveni nastoupit Plechatý či Čelůstka...

"Předpokládáme, že jsou zdravotně v pořádku. Měli jsme výpadek, naše soutěž se nehraje, takže kdo nehrál proti Lille, nastoupil už hrozně dávno. Ta sehranost týmu je velký problém. Ondra by nastoupit měl, u Dominika ještě uvidíme. Proti Lille zahrál dobře Lischka a věřím, že s Čelůstkou vytvoří pro čtvrteční zápas kvalitní dvojici."

O tom, na co si dát pozor při možném bránění Ibrahimoviče...

"Zapojuje se do hry a kombinace, ale jeho největší efektivita je v pokutovém území a také při standardních situacích. Je to jejich nejlepší útočník a musíme ho hlídat."

O tom, že je Zlatan známý i provokacemi a rozhozením soupeřů po psychické stránce...

"Myslíte, že se naučil česky, aby nás provokoval? My jsme to zvládli i proti Lille, hráči věděli, jak se mají chovat, a věřím, že ani teď se nedají vyprovokovat. Je třeba se plně soustředit na svůj vlastní výkon."

O tom, kdo je největším favoritem skupiny, v níž je také Celtic...

AC Milán a Lille, to jsou obrovské týmy. My taky vedeme ligu, ale naše soutěže nemůžeme srovnávat, v Itálii i Francii je mnohem víc kvalitnějších týmů a dokazují to v pohárech. Nás v lize teprve čekají ti nejlepší soupeři, tam se teprve ukáže naše síla. Takže bych to nesrovnával."

Sparta si týden odpočinula a bude mít spoustu energie, varoval Pioli favorizované Rossoneri