Williana nadchl Arteta: Ještě jsem nepracoval s trenérem, který by měl takový přístup

Williana nadchl Arteta: Ještě jsem nepracoval s trenérem, který by měl takový přístup

Zkušený brazilský středopolař Willian (32) přiznal, že se ještě pořád přizpůsobuje metodám o šest let staršího španělského manažera Mikela Artety.

Ofenzivně laděný Kanárek s minulostí v Anži Machačkala či Šachtaru Doněck vyměnil letos v létě Blues za Gunners a okamžitě se stal stabilním článkem sestavy. 

"Je to skvělá a nová zkušenost. S s trenérem s tímto přístupem a takovým myšlením jsem ještě nepracoval," libovala si posila třináctinásobného šampiona Premier League.

"Poziční hra neznamená, že na hřišti nemáš svobodu. Svobodu pohybu máš, ale mnohokrát musíš respektovat svou pozici i pokyny trenéra a chápat, že to bude lepší pro tým," pokračoval v interview pro Globo Esporte.

"Může se stát, že se nedotkneš míče a budeš frustrovaný, ale Mikel vždycky říká 'počkej chvíli, míč dorazí'. Hodně jsem se naučil," uzavřel kolega Lacazetteho, Aubameyanga, Xhaky a spol.

Tým z Emirates Stadium však zahájil nový ročník Premier League rozpačitě a po poslední těsné domácí prohře s Leicesterem je v tabulce až jedenáctý. Chuť si bude moci napravit ve čtvrtek večer v rámci EL proti irskému Dundalku.

Hrdina Rudých ďáblů vymazal i Mbappého a v osobní sbírce má nový rekord Ligy mistrů

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.