Trpišovský o Olayinkovi: West Ham by musel hodně připlatit. Od nás nemůžou odcházet hráči za 6 milionů eur

Trpišovský o Olayinkovi: West Ham by musel hodně připlatit. Od nás nemůžou odcházet hráči za 6 milionů eur

O sešívaném hrdinovi čtvrtečního vystoupení na Sinobo Stadium proti Leverkusenu nebylo pochyb. Byl jím autor jediné trefy domácího souboru Peter Olayinka (24), který dohrával závěr duelu na pravém beku.

Na zazáření mu přitom stačilo posledních třicet minut, neboť ho trenér Jindřich Trpišovský poslal do války až v 60. minutě. Jeho rozhodující trefa se pak zrodila deset minut před koncem...

"Musím mu hrozně moc poděkovat. Měli jsme s ním nějaký nácvik v základní sestavě, nakonec se na to ale po té nemoci ještě necítil. U gólu však přesně ukázal mentalitu, která nám teď, po odchodu hráčů jako Tomáš Souček, Vláďa Coufal nebo Milan Škoda, trochu chybí. Vůli porvat se za tým, obětovat se a pomoci mu za každou cenu. Ukázal, co nás zdobilo dříve, dal gól, u kterého si zlomil nos, pak v závěru kvůli křečím Lukáše Masopusta ještě dohrával na pozici pravého obránce. Jsem za něj hrozně rád, je to pro mě hrdina zápasu, potřebujeme více hráčů s takový naturelem,“ zářil na adresu nigerijského křídelníka muž zodpovědný za výkony a výsledky českého šampiona z Edenu.

Na sociálních sítích West Hamu už ho fanoušci Kladivářů lákali do Londýna a nabízeli ho Davidu Moyesovi. Jak by se něco takového líbilo právě bývalému kouči Liberce či Žižkova? "Co se týče jeho případného přestupu, bylo by samozřejmě hezké, kdyby další hráči ze Slavie byli v Premier League. Já ale doufám, že další export do West Hamu se teď konat nebude. Museli by si hodně připlatit, protože od nás nemůžou odcházet hráči za šest milionů euro, a pak tam předvádět takové výkony, jaké aktuálně předvádějí,“ doplnil na webu slavia.cz Trpišovský.

Slávisté porazili oslabený Leverkusen. Sparta s Libercem odjíždějí s výpraskem