Brněnský navrátilec Dreksa: Připadá mi, že mám letos tak čtvrtou zimní přípravu

Brněnský navrátilec Dreksa: Připadá mi, že mám letos tak čtvrtou zimní přípravu

Poslední Zbrojovka má kapitána, který ještě v nynější sezoně Fortuna:ligy neodehrál ani minutu. Ano, jde o zadáka Pavla Dreksu, jehož postihlo zranění chodidla těsně před prvním kolem se Spartou a návrat do soutěžních bojů tak vyhlíží ještě o poznání hladověji než ostatní, protože už stojí opravdu dlouho.

"Byl bych hodně rád, kdybychom už mohli hrát, těším se na to. Jsem bez fotbalu už docela dlouho, zápasy mi obzvlášť chybí. Naplno už trénuju pár týdnů, cítím se dobře, noha nebolí. Zatím je to v pohodě a doufám, že už se brzy podíváme na hřiště v soutěžních zápasech. Věřím, že teď už se to nijak nezbrzdí a že při dodržení stanovených podmínek budeme moci hrát," uvedl na stránkách fczbrno.cz jednatřicetiletý rodák z Prostějova.

Hlavní kouč Machálek nasadil v posledních dnech vysoké tréninkové tempo. "Tréninky jsou docela náročné, valíme docela dost. Připadá mi, že mám letos tak čtvrtou zimní přípravu. Nemůžeme hrát, tak pauzy využíváme tímto způsobem. Mělo by nám to pomoci," pokračoval na oficiálních stránkách někdejší defenzivní hráč Sigmy, Baníku, Znojma i Karviné.

Ostříleného zadáka, jehož jedinou zahraničí štací kariéry byla mise v Neftči Baku, neděsí ani skutečnost, že se může liga začít bez přípravných soubojů. "Je jasné, že to nebude nic snadného, kvalita hry nebude taková, jako po tradičním přípravném bloku, kdy se hrají zápasy. Ale beru to jako nutnou daň za to, aby se už mohlo hrát, navíc to bude pro všechny stejné. Ono začít hrát až v lednu by bylo asi ještě mnohem horší," upozornil na fczbrno.cz kolega Růska, Vaňka a spol.

Makáme, jako by se normálně hrála liga. Žádná volna, žádné úlevy, přiznal Laštůvka