Viktorii už se hráči nabízejí sami. Na soupisce jsou dvě až tři esa, s nimiž může Žižkov udělat zajímavý transfer

Viktorii už se hráči nabízejí sami. Na soupisce jsou dvě až tři esa, s nimiž může Žižkov udělat zajímavý transfer

Druholigový Žižkov, jemuž patří v přerušené FNL průběžná druhá pozice, má ve svém nynějším kádru známé borce typu Švengera, Opluštila, Pudila, Tusjaka, Batioju, Sukenníka,Pázlera, Zoubeleho, Diviše či Elvise Mashikeho.

Má však FK Viktora na současné soupisce i někoho, kdo by se mohl svými výkony na Praze 3 odrazit kariérně ještě výše? "Myslím, že aktuálně máme dva až tři hráče, se kterými můžeme udělat zajímavý transfer. Jak z pohledu hráče, tak klubu," nechal se slyšet sportovní ředitel Michal Dyml.

Funkcionář potvrdil, že má tradiční klub po změně majitele a stabilizaci mnohem smělejší plány, než dva tři roky zpět. Podle bývalého zaměstnance Jablonce, Střížkova či Ostravy je to zná právě i na jednání s agenty a případnými akvizicemi...

"Ten přístup se změnil radikálně. A je to logické. Předtím jsme hráli většinou o záchranu, nebo ve spodní části tabulky, teď hráči přicházejí do mužstva, které má velké ambice. A do klubu, ve kterém mají velmi kvalitní podmínky k práci. Ta jednání probíhají hodně odlišně, Viktorka je dnes úplně jiná adresa, než byla před dvěma lety. Tehdy jsme hráče museli prakticky přemlouvat, dnes se nám nabízejí sami," prozradil na webu fkvz.cz bafuňář, jenž přivedl zpět do Viktorie hlavního kouče Zdeňka Haška.

Jaké ambice má dál? Nekompromisní útok na postup v konkurenci Hradce Králové či Dukly vyhlášen nebyl, ale ve špičce by se setrvat mělo. "Dnešní situace je pro všechny ohromně složitá, pro majitele klubů ekonomicky, pro hráče z pohledu absence podpory fanoušků atd. Určitě chceme bojovat o nejvyšší příčky, ale rozhodně to osobně nemám tak, že alfou a omegou všeho je postup. Každopádně podmínky pro práci a kvalita kádru nám jasně velí pohybovat se v první trojici," zakončil na stránkách fkvz.cz Dyml.

Dvanáct nejcennějších cizinců operujících právě teď ve Fortuna:lize