Juventus zažívá nejhorší start do sezóny za Agnelliho éry. Odnést by to už po třech měsících mohl Pirlo

Juventus zažívá nejhorší start do sezóny za Agnelliho éry. Odnést by to už po třech měsících mohl Pirlo

Juventus po nepříliš povedené sezóně, kdy sice obhájil mistrovský titul v Serii A, ale vyhořel v Lize mistrů, angažoval nezkušeného trenéra Andreu Pirla, začátky hráčské legendy na lavičce velkoklubu ale neprobíhají podle představ a je možné, že Pirlo v Juventusu skončí dříve, než vůbec začal.

Andrea Pirlo odešel z Juventusu jako hráč před pěti lety, s fotbalem pak skončil o dva roky později. Mezitím se věnoval získání trenérské licence a v létě převzal B tým Juventusu, o osm dnů později byl ale v A týmu vyhozen kouč Sarri a Pirlo přijal nabídku ujmout se prvního týmu Staré dámy navzdory své nezkušenosti.

Vstup do nové sezóny ale nevyšel podle představ. Juventus vyhrál v lize pouze dvě utkání z pěti, jedno z toho navíc kontumačně. Klopýtnutí proti týmům Verony a Crotone je neomluvitelné i přes absenci největší hvězdy týmu Cristiana Ronalda. Další nezdar pak přišel v Lize mistrů, kde Juventus podlehl Barceloně 0:2. 

A italská média už píší, že se pod Pirlem houpá židle. Tým zažívá nejhorší vstup do sezóny od roku 2010, kdy se role prezidenta klubu ujal Andrea Agnelli. A píše se, že právě on je v kontaktu s Massimillianem Allegrim, bývalým koučem Juventusu, a jedná o jeho návratu. Hovořilo se o tom už v létě, přednost ale dostal Pirlo a Agnelli si možná právě uvědomil, že to byla chyba...

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.