Hertha i s Daridou remizovala s Wolfsburgem, Union vyhrál na Hoffenheimu

Bundesligové kolo začalo v pátek remízou Schalke se Stuttgartem. V sobotu Bayern i Dortmund zaznamenali čtvrté vítězství v řadě. Mnichov dovezl výhru z Kolína nad Rýnem, Borussia z Bielefeldu. Brémy neudržely vedení a na hřišti Frankfurtu berou bod. V neděli pak Leverkusen porazil Freiburg.

Schalke vstouplo do sezóny mizerně, vyměnilo trenéra a po šesti kolech má na svém kontě pouze dva body, ten poslední získalo proti Stuttgartu. Tým z Gelsenkirchenu sice doma vedl, Stuttgart ovšem ve druhé půli z penalty srovnal a po konečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 1:1.

Brémy s českými hráči Pavlenkou a Gebre Selassiem dobře rozjely zápas s Frankfurtem, ale nakonec remizovaly 1:1. Nejprve se ve 34. minutě radoval z gólů domácí Kamada, ale pro ofsajd nebyl uznán. Šest minut po přestávce hostující Gross poslal do úniku Sargenta a ten v tváří v tvář brankáři se nemýlil. Vyrovnání přišlo v 65. minutě, když se po lajně uvolnil Kamada a předložil přihrávku do malého vápna, kam si naběhl Silva An a nekompromisně zakončil.

Dortmund se musel obejít bez své ofenzivní hvězdy Erlinga Haalanda. Norského útočníka skvěle zastoupil Mats Hummels, který se dvakrát prosadil hlavou a Borussia vyhrála na hřišti Bielefeldu 0:2.

Také Bayern nastoupil bez nejlepšího bundesligového střelce Roberta Lewandowského, trenér Flick se ho rozhodl šetřit. Mnichov šel do vedení po proměněné penaltě Müllera ze 13. minuty a krátce před přestávkou zvýšil pěknou střelou Gnabry. Kolín po změně stran ožil, ale stihl už jen snížit osm minut před koncem Drexlerem. Večer pak Borussia Mönchengladbach díky jediné brance zápasu porazila Red Bull Lipsko.

Leverkusen si po prohře se Slavií spravil náladu ve Freiburgu, kde i bez českého reprezentanta Patrika Schicka zvítězil 4:2. Dvěma brankami se blýskl Alario.