O Hložka se aktivně začal zajímat i bývalý klub Baroše, skauti mu věští velkou budoucnost

O Hložka se aktivně začal zajímat i bývalý klub Baroše, skauti mu věští velkou budoucnost

Galatasaray se rozhodl více investovat do budoucnosti nadějných hráčů a v hledáčku trenéra Fatiha Terima se objevil i sparťanský útočník Adam Hložek.

Turecký klub začal více usilovat o mladé talenty. „Budeme investovat do budoucnosti hráčů více než v minulosti,“ oznámil trenér Fatih Terim, jehož slova citoval turecký deník aspor. Sedmašedesátiletý kouč upřel oči na českého reprezentanta Hložka.

Po podrobném sledování předložil skautský tým Terimovi zprávu, která zahrnovala i názory dvou bývalých hráčů Galatasaray Milana Baroše a Tomáše Ujfalušiho. Ve zprávě bylo zdůrazněno to, že Hložek by mohl hledat prostřední klub, než by mohl jít do týmu světové úrovně jako PSG, Real a Bayern.

„Osmnáctiletý útočník vlétl do ligy jako uragán. V 6 zápasech dal 4 góly a na 5 přihrál. Říká se, že tento hráč je schopen znovu pozvednout úspěchy českého fotbalu,“ píše se dále ve skautské zprávě.

„Další výhodou je to, že dokáže hrát jak na křídle, tak na hrotu útoku. Je gólový, a navíc dokáže připravit dobré pozice pro své spoluhráče,“ zakončili skauti pro Galatasaray.