Liverpool se pře s Juventusem o hvězdu Bayernu. S ní už nepočítá ani Flick

Liverpool se pře s Juventusem o hvězdu Bayernu. S ní už nepočítá ani Flick

Liverpool v létě přivedl hvězdného záložníka Thiaga Alcantaru z Bayernu Mnichov a v bavorských vodách by chtěl i v následujících přestupových obdobích, o obránce Davida Alabu ovšem bude mít podle všeho zájem i Juventus.

David Alaba hraje za mnichovský Bayern už od roku 2010, chvíli mezitím hostoval v Hoffenheimu, jinak ale získal s bavorským gigantem nespočet bundesligových titulů a dva tituly v Lize mistrů. Trenéři si na něm cení hlavně jeho univerzálnost, v rakouské reprezentaci totiž Alaba nastupuje jako záložník, v Bayernu dříve hrával na pozici levého beka a nyní jej většinou trenér Flick využívá na stoperovi. 

A právě univerzálnost hráče a také touha odejít je velkým lákadlem pro Juventus i Liverpool. David Alaba má smlouvu v Bayernu pouze do léta a na jejím prodloužením se zatím nedohodl. Podle německých médií se už reprezentant Rakouska rozhodl pro další velký kariérní krok a rád by zamířil do další ze světových lig.

Juventus se o něj zajímal už dříve, tehdejší kouč Allegri ale u Bayernu neuspěl. O Alabu ale stojí i nynější kouč Andrea Pirlo. Na druhou stranu má ale zájem i anglický mistr z Liverpoolu a třeba to bude právě zmíněný Thiago Alcantara, který svého bývalého parťáka přemluví k přestupu do města Beatles.