Dva Sparťani ke dvěma Slávistům? West Ham údajně monituruje i duo z Letné

Dva Sparťani ke dvěma Slávistům? West Ham údajně monituruje i duo z Letné

Anglický West Ham si v poslední době oblíbil nakupování ve Slavii Praha, v zimě přestoupil do Londýna Tomáš Souček a o půl roku později jej napodobil i obránce Vladimír Coufal. Zájem měl navíc West Ham i o Lukáše Masopusta.

Masopustův příchod se nakonec nedotáhl, místo toho ale Kladiváři stojí o další dvě hvězdy ve Fortuna lize. Ti ale nastupují za konkurenční Spartu. Řeč je o Adamovi Hložkovi a Ladislavovi Krejčím mladším. Oba tyto Sparťany prý David Moyes a jeho skauti monitorují a je klidně možné, že se česká kolonie v západním Londýně rozroste.

O Adama Hložka je samozřejmě v Evropě velký zájem, Sparta si ale svůj mladý klenot chrání a zatím jej nikomu neprodala. Hložkovi už je ale osmnáct a vypadá to, že tahle sezóna je pro něj v dresu Sparty poslední. Česká liga mu totiž začíná být malá. Už dříve o něj stál Arsenal či Red Bull Lipsko, k transferu ale nedošlo a je klidně možné, že jej West Ham v létě uloví.

Hložek ovšem určitě nebude levnou záležitostí, vzhledem k jeho univerzálnosti a věku si jej Sparta bude cenit na několik stovek milionů korun, blížit by se to mohlo možná i k celé miliardě. Výrazně levnější by ovšem mohl být mladý záložník Ladislav Krejčí ml., který by mohl být parťákem v záloze pro Tomáše Součka, i on je ale zatím pouze ve fázi skautingu a je otázkou, zda trenéra Moyese záložníkovy výkony budou zajímat i nadále.