Liverpool rozstřílel Atalantu, Real po přestřelce vítězí nad Interem

V úterý večer začaly první zápasy třetího kola základních skupin Ligy mistrů. Šlágrem úterního programu je bezpochyby zápas Realu Madrid s Interem Milánem.

Úterní podvečer nedopadl úplně podle představ pro Atlético Madrid a Šachtar Doněck. Atlético bylo jasným favoritem zápasu na půdě Lokomotivu Moskva, avšak pouze remizovalo 1:1, když v dresu domácích poslední gól zápasu vstřelil Mirančuk z penalty.

Šachtar zase doma schytal debakl od Borussie Mönchengladbach. Nakonec prohrál vysoko 6:0, přičemž vlastní gól si dal Bondar a za německý tým se hattrickem prezentoval Plea a jednou se gólově prosadili Bensebaini a Stindl.

Liverpool si v Bergamu zastřílel. Nad tamní Atalantou vyhrál 5:0 a hattrickem na sebe upozornil Portugalec Jota. Zbylé dva góly vstřelili Salah a Mané. Liverpool tedy letos zůstává v Lize mistrů stoprocentní.

Real Madrid vyhrál po přestřelce nad Interem 3:2. Ve 33. minutě sice vedl 2:0 po gólech Benzemy a Ramose, ve 35. minutě však srovnal Lautaro Martinez. V 68. minutě vyrovnal na 2:2 Perišič, s remízou se však Real smířit nehodlal a v 80. minutě vstřelil rozhodující gól zápasu madridský Rodrygo.

Stejným výsledkem nakonec vyhrál i Bayern v Salcburku, cesta za třemi body pro něj však vůbec nebyla jednoduchá a zachránila ho až poslední čtvrthodina. Již ve 4. minutě prohrával po gólu Berishy a ve 21. minutě vyrovnával z penalty Lewandowski. Ještě před koncem první půle si vstřelil vlastní gól domácí Kristensen a Bayern tak vedl 2:1. V 66. minutě se však podařilo Salcburku vyrovnat, když se gólově prosadil Okugawa. Všechny tři body si však nakonec odveze Bayern, v 79. minutě totiž vstřelil vítězný gól zápasu Boateng, v 83. minutě se trefil Sané, v 88. minutě Lewandowski a ve druhé minutě nastavení přidal poslední hřebík do rakve Salcburku Hernandez.

Liga mistrů, 3. kolo základních skupin

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)
Branky: 25. Mirančuk (pen.) - 18. Gimenez

Šachtar Doněck - Mönchengladbach 0:6 (0:4)
Branky: 8. Plea, 17. Bondar (vl. g.), 26. Plea, 44. Bensebaini, 65. Stindl, 79. Plea

Salcburk - Bayern 2:6 (1:2)
Branky: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. Lewandowski (pen.), 44. Kristensen (vl. g.), 79. Boateng, 83. Sané, 88. Lewandowski, 90+2. Hernandez