Ve sparťanské výpravě už figuruje Hancko. Heča, Holec, Hanousek, Kozák, Minčev i Souček však chybí...

Ve sparťanské výpravě už figuruje Hancko. Heča, Holec, Hanousek, Kozák, Minčev i Souček však chybí...

I když na sebe týmy Sparty a Celticu Glasgow v nedávné době narazily hned ve dvou přípravných zápasech, na soutěžní konfrontaci ještě nikdy nedošlo.

Letenské "S" čeká ve čtvrtek ve skotské metropoli tým, který již devět let v řadě kraluje Premiership a ve skupině Evropské ligy je třetí se ziskem jednoho bodu a negativním skóre 3:5. I to je však pořád lepší než nynější letenská nula a skóre 1:7. Tím spíš, že se před pár dny jednapadesátinásobný mistr Skotska naladil na hosty z Prahy domácí výhrou nad Aberdeenem.

Směr Skotsko nabral ve středu dopoledne také slovenský stoper Dávid Hancko, jenž za Spartu ještě v sezoně 2020/2021 nenastoupil ani na minutu.

Kvůli zdravotním problémům naopak nebudou ve druhé polovině týdne  v Celtic Parku k dispozici ani krajní bek Matěj Hanousek, ani brankářská jednička Milan Heča.

Protože není kvůli zdravotním potížím k dispozici ani třetí gólman Dominik Holec, směr severozápad Evropy nabral jednadvacetiletý mladík František Kotek. Mezi třemi tyčemi by však měl samozřejmě nastoupit velezkušený Rumun Florin Nita...

Ve výpravě aktuálního lídra Fortuna:ligy, jehož čeká osmý listopadový den výjezd na půdu Viktorie Plzeň, nejsou ani Libor Kozák, Martin Minčev a Filip Souček. Hlavní kouč Václav Kotal tak při skládání mužstva nebude mít úplně jednoduchou práci.

Sparta dala čtyřletou smlouvu nigerijskému teenagerovi, jehož testovala už dva roky zpět

Plzeň - Sparta, Slavia - Nice, Celtic - Sparta, Hoffenheim - Liberec, City - Liverpool, Dortmund - Bayern