Nejlepší kanonýři v historii Ligy mistrů? Lewandowski i Benzema se přibližují Raúlovi

Nejlepší kanonýři v historii Ligy mistrů? Lewandowski i Benzema se přibližují Raúlovi

Neskutečně rozjetý polský ostrostřelec Robert Lewandowski (32), jenž přetavil letošních 367 bundesligových minut v deset přesných zásahů, září i v prestižní Lize mistrů.

Ve střelecké tabulce Champions League je bývalý snajpr Borussie Dortmund na čtvrté příčce, s tím, že na třetí pozici, na níž sídlí španělský internacionál Raúl Gonzáles, mu chybí už jen jeden jediný gól.

Třiačtyřicetiletou legendu Bílého baletu s minulostí v Schalke 04, Al-Saddu a New Yorku Cosmos by měl brzy překonat i momentálně pátý muž pořadí Karim Benzema, jenž je o čtyři trefy zpět.

Kapitán polského národního mužstva věnoval své zásahy do sítě rakouského Salcburku klubové legendě Gerdu Müllerovi, jenž tento týden oslavil pětasedmdesáté narozeniny.

A co nejlepšímu střelci bundesligových dějin s 365 brankami, jenž trpí Alzheimerem a žije v pečovatelském domě, na dálku vzkázal? "To, čeho jsi dosáhl, mě motivuje k tomu, abych na sobě každý den pracoval a aspoň trochu se ti přiblížil," ocenil Lewandowski hvězdu, jež zářila ještě v minulém století.

 

Nejlepší střelci v historii LM:

  1. Cristiano Ronaldo - 130
    2. Lionel Messi - 117
    3. Raúl - 71
    4. Robert Lewandowski - 70
    5. Karim Benzema - 67

 

Olympique Marseille je v Lize mistrů otloukánkem, který vyrovnal neslavný rekord Anderlechtu