Paříž padla v Lipsku, oslabená Sevilla i s Vaclíkem dala tři góly a otočila zápas s Krasnodarem

Ve středu byly na programu další zápasy třetího kola Ligy mistrů. Los přisoudil do většiny zápasů jasného favorita, jednou z výjimek je zápas Lipska s PSG.

A hned v zápasech, které začaly již před sedmou hodinou večerní jsme byli svědky velkého překvapení. Manchester United totiž prohrál 1:2 v Istanbulu proti tamnímu Basaksehiru. Solskjaerovi svěřenci zaspali především začátek zápasu, ve 13. minutě jim toti vstřelil první gól Demba Ba. Ve 40. minutě přidal druhý gól tureckého celku kapitán Visca a až před koncem první půle snižovan na jednogólový rozdíl Martia. Ve druhém poločase jsme žádný gól neviděli a hráči United tak odjíždějí zpět do Anglie  s prázdnou.

Lazio zajíždělo do dalekého Petrohradu. Tam to dlouho vypadalo, že všechny tři body zůstanou místnímu Zenitu. Ten totiž vedl po první půli 1:0 díky gólu Erokhina. V 82. minutě se však italskému týmu podařilo srovnat na konečných 1:1, když se gólově prosadil po přihrávce Acerbiho Caicedo.

Barcelona vyhrála překvapivě pouze jednogólovým rozdílem nad Dynamem Kyjev. Skóre otevřel v 5. minutě Messi z penalty, druhý gól Blaugranas přidal v 65. minutě Piqué. V 75. minutě snižoval na konečných 2:1 Tsygankov.

Paříž měla v Lipsku nakročeno k dobrému výsledku. Už v 6. minutě ji poslal do vedení di Mariía, který mohl o deset minut později vstřelit i druhý gól zápasu, avšak nařízený pokutový kop neproměnil. Ještě do konce poločasu se podařilo Lipsku srovnat, když se trefil Nkunku a v 56. minutě vstřelil vítězný gól z penalty Forsberg.

Sevilla byla jasným favoritem zápasu proti Krasnodaru, v prvním poločase to však s ní vypadalo špatně. Po půlhodině hry prohrávala 0:2 po gólech Suleymanova a Berga, ve 42. minutě se jí podařilo snížit na 1:2 díky gólu Rakitiče, avšak v nastavené době první půle dostal červenou kartu Navas, takže do druhého poločasu šla v deseti. I přesto se jí podařilo zvítězit, hrdinou večera se stal En Nesyri, který nejdřív v 69. minutě srovnal na 2:2 a o tři minuty později vstřelil vítězný gól zápasu.

Liga mistrů, středa 4. listopadu

Basaksehir - Manchester United 2:1 (2:1)

Ferencváros - Juventus 0:4 (0:1)
Branky: 7. Morata, 50. Morata, 73. Dybala, 81. Dvali (vl. g.)

Chelsea - Rennes 3:0 (2:0)
Branky: 10. Werner (pen.), 41. Werner (pen.), 50. Abraham

Lipsko - PSG 2:1 (1:1)
Branky: 42. Nkunku, 56. Forsberg (pen.) - 6. di María

Sevilla - Krasnodar 3:2 (1:2)
Branky: 42. Rakitič, 69. En Nesyri, 72. En Nesyri - 17. Suleymanov, 21. Berg (pen.)