Lischka? Je až příliš sebevědomý a ani po hrubých chybách neprožívá psychické pochody, všiml si Rada

Lischka? Je až příliš sebevědomý a ani po hrubých chybách neprožívá psychické pochody, všiml si Rada

Bývalý trenér Sparty a současný kouč Jablonce Petr Rada velmi dobře zná zejména trojlístek David Lischka, Matěj Hanousek a Michal Trávník, který vedl i na Střelnici a o kterém se zrovna nedá říci, že by letenské "S" táhl.

První zmíněný třiadvacetiletý stoper pak minulý týden pokračoval v sérii svých občasných chyb a pod prohrou na milánském San Siru je vydatně podepsán také on. Proti Lille přitom dle Rady zahrál velice dobře...

"V Miláně byl ze sparťanského mužstva asi nejhorší. Často je až příliš sebevědomý, hraje doslova na hraně rizika. Při menší koncentraci se občas dopouští chyb, které se na evropské scéně trestají přísněji než v české lize. V Miláně se podepsal na dvou inkasovaných gólech, ale je zajímavé, že nějaké psychické pochody ani po hrubých chybách neprožívá. Vzpomínám například na důležitý zápas Jablonce s Kyjevem, kdy se mu také netleskalo," připomněl v interview pro aktualne.cz Rada.

Mezi opory severočeské značky patřili i další dva jmenovaní. "U obou je znát jejich už delší herní přestávka. Zatímco v Jablonci byli v základní sestavě na každý zápas, tak ve Spartě se stali jen náhradníky. Přitom oba jsem poznal jako výborné fotbalisty. Trávníkovou předností je především technická vyspělost, Hanouska zdobí při dobré kondici píle a pracovitost. A dost možná že ve Spartě zatím nedokázali plně zvládnout tlak, který v Jablonci neznali," doplnil na aktualne.cz dvaašedesátiletý odborník, jehož nynější tým čeká brzké vystoupení proti poslední Zbrojovce.

Ve srovnání s ostatními týmy je Celtic nejhratelnější, přiznává Kotal