Odvaha, kuráž, sebevědomí i důraz. Musíme přidat, jinak to nejde, ví Čelůstka

Odvaha, kuráž, sebevědomí i důraz. Musíme přidat, jinak to nejde, ví Čelůstka

V Celtic Parku ještě nikdy žádné české mužstvo nezvítězilo. Trenér Sparty Václav Kotal ukázal sebevědomí a uvedl, že po dvou porážkách si je třeba napravit reputaci a odvézt si plný počet bodů.

Pokud si hodlá letenské "S" stále dělat ambice na postup, bude muset zabrat a opravdu Glasgow vyloupit, což potvrdil také ostřílený stoper Ondřej Čelůstka, jenž by neměl absentovat v základní sestavě aktuálního lídra české ligy, jehož čeká za pár dní výjezd do Plzně.

"Víme, že jsme skupinu nezačali ideálně. Máme co napravovat a chceme to napravit! Vnímáme důležitost zápasu, pokud chceme pomýšlet na postup, musíme zabrat a ve Skotsku bodovat. Soupeř je velice dobrý, houževnatý tým. Podle toho jsme se také chystali. Týden co týden řešíme nějaké absence, ale tak to dneska prostě je, řeší to všichni. Věříme, že jsme připraveni dobře a odvezeme si dobrý výsledek," uvedl na webu sparta.cz český reprezentant.

Poslední vystoupení Sparta prohrála 3:0 a stalo se tak na milánském San Siru. Jak se z italského zájezdu poučila? "Musíme být víc odvážní, jinak to nejde, musíme se s větší kuráží pouštět do soupeře. Proti takhle kvalitním soupeřům v dobré formě je to těžké, ale z naší strany to bylo málo, musíme přidat. Chce to kuráž, sebevědomí, být důraznější a jít si za lepším výsledkem," pokračoval střední obránce.

Pomoci by měla i skutečnost, že z vyhlášené atmosféry na Celtiku nic nebude a ochozy budou prázdné. "To mě mrzí možná nejvíc. Dostali jsme velké týmy, krásné stadiony a tohle je obrovská škoda. Byla by tu nádherná atmosféra," zakončil jednatřicetiletý rodák ze Zlína, jehož předzápasová slova nabídly stránky sparta.cz.

Ve srovnání s ostatními týmy je Celtic nejhratelnější, přiznává Kotal