Sparťanský tým je teď víc semklý a kabina funguje, všiml si Jarošík. Co by jako trenér žádal po Krejčím?

Sparťanský tým je teď víc semklý a kabina funguje, všiml si Jarošík. Co by jako trenér žádal po Krejčím?

Současný úspěšný stratég druholigového Ústí nad Labem Jiří Jarošík působil několik let ve Spartě a má za sebou také dvě sezony ve službách Celtigu Glasgow. Pokud tedy někdo může povídat o nadcházejícím třetím duelu skupiny Evropské ligy, pak právě bývalý asistent Slovanu Liberec či Ružomberoku.

V Glasgow zažil skvělé období, kdy byli v týmu velcí hráči, tým získal dva tituly a hrál Ligu mistrů. Poslední tři roky však jednapadesátinásobný šampion skotské Premiership operuje výhradně v EL...

"Všichni v Celtiku by si návrat do Ligy mistrů moc přáli, ale i tady se šetří. Dřív sem chodili hráči se zkušenostmi z anglické Premier League, nyní jdou jinou cestou a přivádí mladší hráče, které pak prodávají do větších klubů," ozřejmil na webu idnes.cz třiačtyřicetiletý odborník.

Co přesně v Celtic Parku na letenské "S" čeká? "Jejich fotbal je boj, nasazení, jízda. Trenérem Celtiku je Neil Lennon, můj bývalý spoluhráč, který vyznává typický skotský styl, je trochu stará škola. Ostré kraje, rychlý a náročný fotbal, není tam moc přihrávek a kombinace. A je to vidět i na výsledcích, na skotskou ligu to ještě stačí, na Ligu mistrů je to málo. Jsem zvědavý, jak si povedou proti Spartě. Ta má mnoho zraněných a je málo rozehraná. V ofenzivě chybí Hložek, v obraně to různě lepí. Aby byla konkurenceschopná v Evropě, je potřeba, aby všechny opory byly fit. A nastupuje dost kluků, kteří nemají s evropskými poháry zkušenosti, je to pro ně něco nového. Tempo hry je jiné než v české lize. Proti Lille hráli slušně, překvapili mě, i když z toho nakonec byla prohra o tři góly. V Miláně se jim to nepovedlo, ale na druhou stranu AC Milán má teď snad nejlepší tým za posledních deset let," připomněl idnes.cz citovaný exreprezentant, jenž se živil fotbalem nejen ve Skotsku, ale také ve Španělsku, Rusku a Anglii.

Sparta zatím na poli Evropské ligy nebodovala. Co se musí stát, aby to v závěru čtvrtečního dne změnila? "Hlavně tam od nich musí být víc života a chuti než v Miláně. Musí předvést aspoň takový výkon jako proti Lille, hrát důrazně, nebát se balonu, nedělat zbytečné chyby. Povedl se jim start sezony, v lize mají plný počet bodů, což je pro sebevědomí dobré. Ale herně to ještě není ideální, měli by v zápasech více dominovat. Před Spartou je ještě dlouhá cesta. Ale přijde mi, že tým je teď víc semklý, kabina funguje, to je důležité. Kdyby byl plný dům, tak bych si vsadil na výhru Celtiku. Ale takhle to může klidně skončit remízou. Sparta by si to měla rozdat se Celtikem o třetí místo a přivézt ze Skotska alespoň bod," doplnil na idnes.cz Jarošík.

A jak se mu na jeho někdejší pozici štítového záložníka líbí Ladislav Krejčí mladší, jenž byl proti Lille vyloučen a poslední vystoupení na milánském San Siru vynechal? "Umí dobře bránit, je silný v soubojích a nepříjemný při standardkách. Jako trenér bych ale od něj chtěl, aby se víc zapojoval do rozehrávky, neustále se nabízel, byl víc na balonu. Jeho post je důležitý i pro zakládání útoků. Je to pořád mladý kluk, předpoklady má velké. Uvidíme, jak to Sparta nyní postaví, možná bude hrát na dva defenzivní záložníky Krejčího s Pavelkou," zavěštil si na stránkách idnes.cz internacionál, jenž svého času prošel také Chelsea.

Lischka? Je až příliš sebevědomý a ani po hrubých chybách neprožívá psychické pochody, všiml si Rada