"Nový Coufal"? Sima je neunavitelný. Má obrovskou budoucnost, třímá v něm poklad, září Trpišovský

"Nový Coufal"? Sima je neunavitelný. Má obrovskou budoucnost, třímá v něm poklad, září Trpišovský
OBSAHUJE VIDEO

Sešívané "S" si ve čtvrtek večer připsalo ve své skupině Evropské ligy další tři body a po Leverkusenu padlo ve vršovickém Edenu také Nice. Podle hlavního kouče Slavie Jindřicha Trpišovského domácí celek ukázal, že pravda leží na hřišti a že výkon dělá snaha, nikoliv jména.

Velmi speciální pochvalu si po závěrečném hvizdu vysloužil mladíček Abdalláh Sima, jenž ještě nedávno patřil druholigovému Táborsku a zaznamenal svou první trefu ve slávistických barvách.

Devatenáctiletý Senegalec už sice za českého mistra nastoupil proti Slovácku, Hapoelu Be'er Shevě i Leverkusenu, ale vždy to bylo na pár chvil a kompletních 90 minut proti Vieirově družině tak bylo vůbec premiérových.

"Začal s námi trénovat po odchodu Vlády Coufala, potřebovali jsme někoho na křídlo, protože jsme na beka chtěli posunout Lukáše Masopusta. Původní plán byl dát Abdalláha na hostování do ligy, takhle jsme trochu urychlili jeho vývoj," přiznal šéf slávistické lavičky.

Podle něj je to neuvěřitelný příběh. "Když přišel, uměl skoro jenom francouzsky, dostal nás ale svou pracovitostí a učenlivostí, proto jsme ho dali na soupisku a stavíme ho. Má ve Slavii obrovskou budoucnost, třímá v něm poklad, má velký potenciál, skvěle si na hřišti poradil s Kamarou, který je do ofenzivy nejnebezpečnější hráč Nice. Skvěle plnil pokyny, dal super gól, jsem z něj nadšený. Nechtěli jsme jeho vývoj tak uspěchat, když nám ale vypadl Tomáš Malinský, i kvůli jeho genetice jsme se ho rozhodli postavit," pokračoval na webu slavia.cz bývalý kouč Liberce či Žižkova.

Že by Slavia nalezla plnohodnotnou náhradu za Vladimíra Coufala, jenž nyní sklízí chválu v Londýně? "Věc, která nás na něm fascinovala, jeho podobnost Vláďovi Coufalovi ve fyzičce, je to neunavitelný hráč, na křídlo nám přinesl svěží vítr. Byl hodně nervózní na začátku utkání, pomohl mu ale gól, pak hrál skvěle, podržel řadu míčů a mohl si připsat i další asistenci," vyčíslil přínos mladíka čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Jestlipak na něj bude čekat základní sestava také v neděli proti Mladé Boleslavi?