Trpišovský vyzdvihl svého "Marcela" Oscara: Poprvé za 9 měsíců jsem ho viděl mluvit na hřišti a povzbuzovat ostatní

Trpišovský vyzdvihl svého "Marcela" Oscara: Poprvé za 9 měsíců jsem ho viděl mluvit na hřišti a povzbuzovat ostatní

Jindřicha Trpišovského těšili po duelu s Nice nejen další tři body do tabulky, ale také skutečnost, že se sešívanému táboru pozvolna daří zacelit mezery po odchodu klíčových hráčů...

"Když odejdou hráči, řeší se fotbalová složka, vždy je ale nejtěžší nahradit ty hráče v kabině. Teď to bylo takové divné období, nyní jsem ale nadšený, když vidím, jak Standa Tecl gratuloval Kuchtovi, a Petara Musu, který nehrál kvůli taktice, přesto byl upřímně rád za vítězství. To jsou přesně ty věci, které mě hřejí ještě více než vítězství. Potřebujeme si znovu vybudovat hierarchii a vztahy v kabině. Vidím teď takové signály, které značí, že si to sedá, což je klíčové pro další úspěchy,“ přiblížil atmosféru v kabině šéf úřadujícího českého šampiona.

Proti Nice hodně šlapali zejména afričtí krajánci Olayinka, Sima a Oscar. "I Peter Olayinka potvrdil, co jsem říkal minulý týden. Je to bojovník s ohromným srdcem. Dvě minuty po Leverkusenu už sháněl masku na zápas s Nice. I tentokrát předvedl skvělý výkon, do ofenzivy i defenzivy, kde hodně pomohl Oscarovi na levé straně. Je vidět, že chce převzít roli hráčů, kteří odešli a brát to v zápase na sebe,“ chválil své perspektivní svěřence někdejší šéf Liberce či Žižkova.

Hodně vyzdvihnut byl dvaadvacetiletý univerzál Oscar Dorley, který se v Edenu stává čím dál víc důležitějším. Zatímco ve Fortuna:lize už je v této sezoně na 148 minutách, v Evropské lize je po třech startech mezi jedenácti vyvolenými na 240 minutách.

"Oscar je podle mě lepší lajnový hráč než ve středu, na kraji se skvěle orientuje. Začali jsme ho na tréninku přeškolovat před několika měsíci, je skvělé, že jsme to mohli teď využít. Stylem hry mi připomíná Marcela z Realu Madrid, jsem z něj nadšený, poprvé za devět měsíců jsem ho viděl mluvit na hřišti a povzbuzovat ostatní. Pravda leží na hřišti, což proti Nice ukázal, výkon dělá snaha, ne jména. Věděl jsem už ve středu, že tahle sestava bude hrát dobře,“ zakončil na slavia.cz renomovaný čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Ten měl na lavičce k dispozici mládí reprezentované jmény Jurásek, Vágner, Rigo, Aljagič, Zeronik či Višinský. Nakonec si však na chvíli zahrál pouze osmnáctiletý teenager Křišťan, jenž nahradil Hovorku.

"Nový Coufal"? Sima je neunavitelný. Má obrovskou budoucnost, třímá v něm poklad, září Trpišovský

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.