Tým máme našlapaný, dobrá konkurence je na všech postech, mne si ruce Pavelka

Tým máme našlapaný, dobrá konkurence je na všech postech, mne si ruce Pavelka

Jestli se něco před čtvrtečním programem Evropské ligy čekalo, hladké sparťanské vítězství  v Celtic Parku to nejspíš nebylo.

Letenské "S" vyloupilo Glasgow a do Prahy si odvezlo první tři body ve skupině. Jak hodnotil úspěšný zápas nedávný navrátilec David Pavelka, který musel kvůli zranění Ondřeje Čelůstky nastoupit opět na stoperské pozici?

"Jsme spokojení, z minulých dvou zápasů jsem neměli body, chtěli jsme si zlepšit náladu i reputaci. Měli jsme problémy se zraněními, ale naplnili jsme přesto plán, se kterým jsme do toho šli. Podali jsme týmový výkon a zaslouženě jsme vyhráli," libovala si na webu sparta.cz bývalá opora Kasimpasy.

Gigant ze skotské Premiership je ničím nezaskočil. "Čekali jsme, že když nás zamknou, tak ukážou kvalitu. V určitých pasážích to bylo vidět. Většinou se nám ale dařilo je nenechat rozehrát. Byli jsme jim rovnocenným partnerem, chtěli jsme vyhrát víc," ozřejmil na webu sparta.cz ostřílený reprezentant.

Jak se Pavelkovi vůbec hrálo vzadu? "Pořád si na to zvykám, hrál jsem tam podruhé v životě. Kluci okolo mi pomáhají, třeba i mladý Plechatý. Zvládli jsme to super, bylo to hodně o komunikaci," poodkryl recept na úspěch kolega Dočkala, Sáčka, Karlssona a spol.

Na triumfu 4:1 je cenné, že sestava byla poměrně netradiční. "Takhle jsme ani jednou netrénovali, byly tam změny na poslední chvíli. Ale tým máme našlapaný, máme dobrou konkurenci na všech postech," uzavřel na oficiálních stránkách Sparty devětadvacetiletý Pavelka, jenž se nyní musí společně se spoluhráči přepnout na nedělí šlágr v Plzni.

"Nový Coufal"? Sima je neunavitelný. Má obrovskou budoucnost, třímá v něm poklad, září Trpišovský