Juliš navázal na Kozáka, Zelenku a Kuliče. Co ho spojuje s Baileym či Maddisonem?

Juliš navázal na Kozáka, Zelenku a Kuliče. Co ho spojuje s Baileym či Maddisonem?

Gólově rozjetý Lukáš Juliš čekal na přesný zásah v rámci evropských kolbišť necelých pět let. Před čtvrtečním hattrickem v Glasgow se totiž naposledy střelecky prosadil v březnu 2016 v rámci osmifinálové odvety EL proti Laziu Řím.

Několikaleté mlčení na evropské scéně kolega Hložka, Karabce a spol. rázně utnul hattrickem do sítě Celtiku a stal se teprve čtvrtým českým hráčem, který po rozdělení Československa vstřelil v pohárech tři góly v jednom utkání.

 

Aktuální lídr střelecké tabulky ve Fortuna:lize, jenž dal v Celtic Parku hattrick jako první hostující hráč po dlouhých sedmatřiceti letech, navázal na slávistu Luďka Zelenku, příbramského Marka Kuliče a současného spoluhráče z Letné Libora Kozáka.

Ostřílenému ofenzivnímu bijci, jenž prošel také Aston Villou, se obdobný kousek povedl v březnu 2013 v dresu italského Lazia v osmifinále Evropské ligy se Stuttgartem.

Zelenka dosáhl před deseti lety v utkání druhého kola Poháru UEFA proti řeckému OFI Kréta na čistý hattrick, když všechny tři góly zaznamenal v rozmezí necelých 20 minut.

Kulič v sezoně 2001/02 sestřelil v prvním kole téže soutěže francouzský Sedan.

P.S.: Juliš se zjevil i v ideální sestavě třetího hracího dne Evropské ligy. V jednom týmu se tak potkal se známými tvářemi a la Bailey či Maddison.

Ideální sestava třetího hracího dne základních skupin EL:

Pau López (AS Řím) - James Justin (Leicester), Gernot Trauner (LASK), Caner Osmanpaşa (Sivasspor), Ridgeciano Haps (Feyenoord) - Leon Bailey (Leverkusen), James Maddison (Leicester), Petros Mantalos (AEK Atény), Andrija Živković (PAOK Soluň) - Lukáš Juliš (Sparta), Yusuf Yazıcı (Lille)

TOP 10 nejcennějších útočných krajánků? Vlezou se i Vaněček, Wágner, Chorý či Smola