Ronaldo? Inspiruje jej Ibrahimovič, po smlouvě v Juventusu končit nehodlá. Zkusí to v bundeslize?

Ronaldo? Inspiruje jej Ibrahimovič, po smlouvě v Juventusu končit nehodlá. Zkusí to v bundeslize?

Za pár týdnů oslaví Cristiano Ronaldo své šestatřicáté narozeniny, i přesto je ale pro své spoluhráče z Juventusu Turín i z portugalské reprezentace nepostradatelný. Střelecký prach mu nedošel ani po pětatřicítce a stále ukazuje, že je, jak sám říká, nejlepším hráčem historie.

Do kolika let bude ale hvězdný Portugalec na vrcholu? Když mu bylo 33, fyzioterapeuti mu prozradili, že jeho biologický věk je jen 20 let. A prý bude fyzicky silný až do čtyřicítky. To se zatím potvrzuje. V Juventusu má smlouvu do léta 2022, kdy mu bude 37 let. Neví se, zda ji prodlouží, s fotbalem by ale chtěl pokračovat.

Inspirací pro něj je nepochybně i Zlatan Ibrahimovič, jenž v 39 letech válí v dresu konkurenčního AC Milán. Právě tihle dva "staříci" se možná poperou o prestižní cenu Capocannoniere pro nejlepšího střelce italské ligy. Neví se, zda smlouvu Ronaldo prodlouží, zcela jistě ale hráč nechce odejít mimo Evropu. 

Nabízí se i varianta, že by si pětinásobný držitel Zlatého míče na stará kolena vyzkoušel německou bundesligu. Je to totiž jediná ze čtyř nejlepších soutěží, kde zatím Ronaldo nepůsobil. Možný je ale samozřejmě i odchod do Francie, kde by oblékal s největší pravděpodobností dres Paris Saint-Germain. A nebo se Ronaldo ve svých 37 letech vrátí do Manchesteru United nebo do Sportingu Lisabon? Vyloučeno ale není ani prodloužení smlouvy s Juventusem.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.