Chtěli jsme Thiaga, ne jeho bratra! Došlo v komunikaci PSG k nedorozumění?

Chtěli jsme Thiaga, ne jeho bratra! Došlo v komunikaci PSG k nedorozumění?

Cíl splněn, Paris Saint-Germain v létě opravdu do svého týmu přivedla Alcantaru. Hvězdný Thiago Alcantara ovšem přestoupil z Bayernu Mnichov do Liverpoolu, do Paříže zamířil pouze hráčův bratr Rafinha. Došlo k jednomu velkému nedorozumění?

Ne tak úplně. O situaci hovořil otec obou fotbalistů. "Ano, je pravda, že Paříž chtěla původně podepsat Thiaga. Jenže to bylo už v době, kdy byl několik hodin dohodnutý s Liverpoolem," konstatoval. Právě anglický mistr se nyní chlubí službami někdejší hvězdy Bayernu Mnichov a Barcelony.

Barcelonskou minulost má i Rafinha, právě z ní totiž do Paříže přetoupil. Mezitím ovšem hostoval v Interu Milán a v Celtě Vigo. Ve svých sedmadvaceti letech opustil Barcelonu natrvalo a stal se hráčem týmu francouzského mistra. Není to ovšem tak, jak to vypadá, Paříž měla o Rafinhu nakonec opravdu zájem. Zda to byla právě náplast za neúspěšný přestup Thiaga ale nikdo nevadí.

"Ano, Paříž chtěla Thiaga, ale dostala Rafinhu. Pro Rafu bylo angažmá v takovém klubu splněný sen. Přestup se uskutečnil až pár hodin před uzávěrkou. Rafinha původně nebyl v plánech Paříže, ale po nedotažení transferu Thiaga jsme se o něm začali bavit a sportovní ředitel Leonardo změnil názor," vysvětlil otec obou hráčů humornou situaci.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.