Adios! Real se bude v létě chtít zbavit dvou klubových legend

Adios! Real se bude v létě chtít zbavit dvou klubových legend

Pro Real Madrid toho udělali dost a oba se nesmazatelně napsali do dějin klubu. Oba s Bílým baletem vyhráli čtyřikrát Ligu mistrů a oba patří k nejdůležitějším mužům první Zidanovy éry v Madridu. I oni ale stárnou a vypadá to, že v příští sezóně už Luka Modrič ani Marcelo nebudou patřit Realu Madrid.

Luka Modrič přišel do Madridu v roce 2012 jako nejhorší přestup léta, tuhle pověst ale stihl smazat velmi rychle. Ihned se začlenil do základní jedenáctky Josého Mourinha a jinak to nebylo ani pod dalšími trenéry. Kromě své klíčové role v záloze Madridu dotáhl Chorvatsko do finále mistrovství světa v roce 2018 a v tomto roce byl dokonce odměněn i Zlatým míčem. 

Je tak jediným fotbalistou od roku 2007, který v této anketě porazil Lionela Messiho a svého někdejšího spoluhráče Cristiana Ronalda. Marcelo kope za Bílý balet už od svých teenagerských let a stejně jako Modrič patří k nejvýraznějším postavám v historii nejúspěšnějšího klubu na světě. V posledních dvou sezónách už ale jejich výkony kvůli věku nejsou takové, jaké bývaly, oba hráči víceméně vypadli ze základní sestavy.

I proto se v létě dost možná obě ikony s Realem Madrid rozloučí. Hráči totiž i za zásluhy pobírají velmi nadprůměrný plat a pro Real Madrid momentálně vyjdou draho. Legendy to sice jsou, v létě 2021 bude Bílý balet potřebovat peníze na podpis Kyliana Mbappého a právě Modrič a Marcelo mají být ti, s kterými se Los Blancos rozloučí. S odchodem jsou už prý obě legendy smířeny. Prioritou je naopak setrvání kapitána Sergia Ramose a útočníka Karima Benzemy.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.