Leverkusen v přestřelce porazil Mönchengladbach, Hoffenheim padl ve Wolfsburgu

V úvodním zápase bundesligového sedmého kola se představili i dva Češi. Německá liga pak pokračovala v sobotu, kdy bylo na programu několik duelů a večer se pak odehrál slavný Der Klassiker mezi Dortmundem a Bayernem.

Brémy sice doma proti Kolínu kvůli vlastní brance svého kapitána Moisandera prohrávaly, poté ovšem penaltu proměnil domácí Bittencourt a Werder tak i s Theodorem Gebre Selassiem a Jiřím Pavlenkou v základní sestavě remizoval s Kolínem 1:1. Augsburg v sobotu doma nestačil na Herthu Berlín a podlehl jí 3:0.

Ve špatné formě hrající Schalke remizovalo 2:2 v Mohuči, Red Bull Lipsko doma potvrdil roli favorita a porazil Freiburg 3:0. Stuttgart hrál doma nerozhodně s Eintrachtem Frankfurt a Union Berlín v duelu outsiderů porazil Bielefeld vysoko 5:0.

Dortmund šel doma proti Bayernu do vedení ve 45. minutě, Bayern ovšem dokázal srovnat ještě před poločasem, kdy se trefil Alaba. Mnichované pak šli do vedení 2:1 a 3:1 a Haalandova trefa v 82. minutě už prohru neodvrátila.

Hoffenheim prohrál ve Wolfsburgu. Skóre otevřel již v 5. minutě domácí Steffen, druhý gól přidal ve 26. minutě Weghorst, který pak v 82. minutě promarnil šanci Wolfsburgu na třígólové vedení neproměněnou penaltou. V 87. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu hostující Adamyana a o šanci na alespoň jeden bod přišel Hoffenheim v nastaveném čase druhé půle, kdy se z penalty netrefil Dabbur.

Velice atraktivním zápasem bylo střetnutí Leverkusenu a Mönchengladbachu. Hosté vedli od 18. minuty díky gólu Stindla z penalty, ve 27. minutě však srovnal na 1:1 Alario. Ve 30. minutě však Stindl znovu přenesl vedení na stranu Borussie, ale ani tentokrát netrvala odpověď Leverkusenu dlouho, ve 41. minutě totiž znovu srovnal Alario. V 68. miutě šel od vedení o gólu Baileyho Leverkusen a v 82. minutě přidal gól na 4:2 Baumgartlinger. Ve 4. minutě nastavení druhého poločasu upravil skóre kosmeticky na 4:3 hostující Lazaro.

Bundesliga, 7. kolo:

Werder Brémy - Kolín nad Rýnem 1:1 (0:0)
Branky: 82. Bittencourt (pen.) - 67. Moisander (vl.)

Augsburg - Hertha Berlín 0:3 (0:1)
Branky: 44. Cunha (pen.), 62. Lukebakio, 86. Piatek

Mohuč - Schalke 04 2:2 (2:1)
Branky: 6. Brosinski (pen.), 45+2. Mateta (pen.) - 36. Uth, 82. Juste (vl.)

Red Bull Lipsko - Freiburg 3:0 (1:0)
Branky: 26. Konaté, 70. Sabitzer (pen.), 89. Angelino

Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:2 (2:0)
Branky: 17. Gonzalez (pen.), 37. Castro - 61. Silva, 75. Abraham

Union Berlín - Bielefeld 5:0 (3:0)
Branky: 3. Endo, 13. Andrich, 45+2. Becker, 52. Kruse (pen.), 89. Teuchert

Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 2:3 (1:1)
Branky: 45. Reus, 83. Haaland - 45+4. Alaba, 48. Lewandowski, 80. Sané

Wolfsburg - Hoffenheim 2:1 (2:0)
Branky: 5. Steffen, 26. Weghorst - 87. Adamyan

Leverkusen - Mönchengladbach 4:2 (2:2)
Branky: 27. Alario, 41. Alario, 68. Bailey, 82. Baumgartlinger - 18. Stindl (pen.), 30. Stindl, 90+4. Lazaro