Stejný scénář jako na jaře, po restartu hrají Teplice s "unavenějším, ale rozehranějším" Libercem

Stejný scénář jako na jaře, po restartu hrají Teplice s "unavenějším, ale rozehranějším" Libercem

Před koronavirovou pauzou prohrály Teplice s Opavou a z posledních pěti zápasu vyhrály pouze jeden, duel proti Liberci hned po restartu tak vůbec nebude jednoduchá zkouška. Tím spíš, že Liberec má kvůli účasti v Evropské lize narozdíl od Teplic zápasovou praxi.

Stejný scénář Teplice ostatně čekal i na jaře, kdy se po první koronavirové přestávce představily na úvod opět proti Liberci. Tehdy Skláři porazili Slovan 2:0, tentokrát to ale bude jiné. Liberec je rozehraný z Evropské ligy, kde jednou za týden hrál s o poznáním silnějšími soupeři, naposledy Severočeši podlehli německému Hoffenheimu 0:5.

"Díky Evropské lize je Slovan rozehranější, ale také i unavenější. My jsme zase nažhavenější. Záležet bude ale především na tom, kdo bude mít kolik hráčů mimo po testech na koronavirus," nechal se slyšet šéf teplické lavičky Stanislav Hejkal. "Jsme v zápasovém módu od začátku týdne. Těším se, že se znovu začne!" Těší se trenér Sklářů.

K restartu ligy a případné nákaze koronavirem se vyjádřil i brankář Grigar. "U nás je to tak, že se spíš hráči nakazují postupně, není to hromadné. Já jej ještě neměl, nikdy totiž nic nechytím, na druhou stranu si říkám, že by bylo dobré to mít za sebou," prozradil gólman a těší se na severočeské derby, které je naplánováno na neděli.