Flickův úspěch? Podařilo by se to, i kdyby nás trénoval Wenger, myslí si křídelník Bayernu

Flickův úspěch? Podařilo by se to, i kdyby nás trénoval Wenger, myslí si křídelník Bayernu

Loni touto dobou ještě nikdo netušil, jakou výhrou bude pro Bayern angažování trenéra Hansiho Flicka na post hlavního kouče. Po vyhazovu Nika Kovače byl totiž Flick dočasnou variantou a spekulovalo se, že si Bayern najde trvalou náhradu s bohatějšími trenérskými zkušenostmi.

Variant bylo tehdy několik, Bayern údajně usiloval o návrat Pepa Guardioly, v jednání byl i příchod Massimilliana Allegriho či Laurenta Blanca. V úvahu ale přicházel i trenérský comeback legendárního Arsena Wengera, jenž dvacet let vedl Arsenal. Jeho úspěchy mu nikdo nepopře, v posledních letech se ovšem Gunners moc nedařilo a je to tak vroubek na jeho trenérské kariéře.

Flickovi se ovšem začalo dařit natolik, že se z provizorního trenéra stal kouč pro celou sezónu 2019/20 a nakonec dostal smlouvu i trvale. Nyní o jeho trenérských kvalitách nikdo nepochybuje, v minulé sezóně totiž dovedl Bayern k treblu a sice vítězství v bundeslize, německém poháru a Lize mistrů. 

Dá se tak samozřejmě spekulovat o tom, zda by Bayern na tyto úspěchy dosáhl i pod vedením Arsena Wengera. Nynější hvězda týmu a křídelník Serge Gnabry věří, že ano. Gnabry zná Wengera z působení právě v Arsenalu a je to právě francouzský trenér, pod jehož vedením se německý reprezentant dostal do světového profesionálního fotbalu.

Angažmá v Arsenalu mu ale podle představ nevyšlo, poté působil ještě v Brémách a v Hoffenheimu, od roku 2018 je ale klíčovým hráčem ofenzívy Bayernu. "Jestli by byl Wenger v Bayernu úspěšný? Stoprocentně," věří Gnabry. 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.