Kam se poděl? Zidanův nejstarší syn se v Realu neprosadil, nyní zamíří do druhé bundesligy

Kam se poděl? Zidanův nejstarší syn se v Realu neprosadil, nyní zamíří do druhé bundesligy

Ne vždy se synům legendárním fotbalistům daří tak jak jejich otcům. To je příklad (alespoň zatím) synů legendy Realu Madrid a nynějšího kouče tohoto klubu Zinedina Zidana. Ten má čtyři syny a dva z nich už nakoukli do profesionálního fotbalu.

Nejstarší z nich Enzo se dostal až do A týmu Realu Madrid, od svého otce ovšem dostal jedinou příležitost zahrát si za první mužstvo a sice v poháru proti Leonese. Jinak působil zejména v B týmu a poté přestoupil do prvoligového Alavesu, ani tam to ale nešlo podle představ a Enzo tak zamířil do Švýcarska, kde působil v Lausanne.

Díru do světa ale neudělal ani tam, proto byl poslán na hostování do třetí španělské ligy, poté ještě působil v druhé portugalské a poté druhé španělské lize. Nyní je ale volným hráčem a podle serveru transfermarkt se nejdražší ze synů Zinedina Zidana upíše německému druholigovému klubu Aue, kde v minulosti působil i někdejší český reprezentant Richard Dostálek, nynější asistent trenéra Zbrojovky Brno.

Trochu lépe, avšak stále ne podle představ, se v kariéře daří mladšímu bratrovi Enza Lucovi. Tento brankář byl dlouhou dobu třetí volbou v A týmu po Courtoisovi a Navasovi, popř. po Navasovi a Casillovi, připsal si dva starty v La Lize za A tým Realu Madrid a byl i na soupisce Bílého baletu při vítězství v Lize mistrů v roce 2018. Loňskou sezónu ovšem strávil na hostování v Santanderu a letos odešel z Realu Madrid natrvalo, působí totiž v týmu Rayo Vallecano. 

Kromě pětadvacetiletého Enza a dvaadvacetiletého Lucy má ale Zinedine Zidane ještě další dva syny, třetirozený Theo má momentálně osmnáct let a a stejně jako nejmladší Ilyaz (ročník 2005) působí oba v akademii Realu. Třeba tak přece jen někdy uvidíme dalšího Zidana se Zlatým míčem.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.