Hrozné problémy ve finální fázi, zlobí se Kováč. Gól Pardubic? Nepochopitelné!

Hrozné problémy ve finální fázi, zlobí se Kováč. Gól Pardubic? Nepochopitelné!
OBSAHUJE OHLASY

Opava před koronavirovou pauzou porazila Teplice a zvítězila tím poprvé v sezóně, tuto formu ale podle všeho během měsíce mimo hřiště ztratila. V Pardubicích, respektive v Ďolíčku, nepředvedla vůbec přesvědčivý výkon a nováčkovi v soutěži podlehla 0:1.

Opava je tak momentálně posledním nesestupovým týmem a vypadá to, že bude muset stejně jako loni bojovat o záchranu až do posledního kola. Prohra s Pardubicemi, které by sice o udržení měly papírově také bojovat, ovšem zatím se představují velmi sympaticky, je tak pro opavský tým velmi nepříjemnou ztrátou.

„První poločas jsme si nedali moc prostoru, vyrovnané utkání, minimum šancí. Apeloval jsem na kluky, že mají být trpěliví, že to bude o jednom gólu. Zhruba po hodině hry brankář Fendrich fantasticky zachránil gól ze standardní situace. Myslel jsem si, že ten moment nás nakopne. Bohužel za dvě minuty znovu standardka a hráč Pardubic dává z jedenáctky plackou gól. Pro mě absolutně nepochopitelné,“ okomentoval utkání trenér Opavy Radoslav Kováč.

„Rozhodla jedna standardní situace. My jsme naopak ve druhém poločase měli šanci, když Venca Juřena šel z boku sám na bránu. Ani nevystřelíme, někoho pořád hledáme, ve finální fázi máme strašné problémy, vůbec se netlačíme do střel,“ pokračoval pak šéf Opavy.