Haaland? Přestup je prý už domluvený, kdy se má uskutečnit?

Haaland? Přestup je prý už domluvený, kdy se má uskutečnit?

Erling Haaland přestoupil do Borussie Dortmund teprve v zimě ze Salzburgu a vypadá to, že westfálský klub nemohl nakoupit lépe. Norský kanonýr předvádí skvělé výkony a zájem už o něj má celá Evropa.

Už ze Salzburgu jej chtěl koupit Manchester United, Haaland se ale nakonec rozhodl pro Borusii. V létě o něj projevoval zájem Juventus a znovu také Manchester United, kam se jej snažil nalákat sám trenér Ole Gunnar Solskjaer, Haalandův krajan. Největší favorit na Haalandův zisk má být ale královský klub ze Španělska.

Real Madrid prý plánuje dva megapřestupy. Příchod Kyliana Mbappého se má uskutečnit v roce 2021, Haaland jej má napodobit o rok později. Do té doby by měl zůstat hráčem Borussie Dortmund. Real Madrid je prý s německým celkem na přestupu za dva roky domluven a věří, že se podaří jej dotáhnout.

Prioritou, a ne levnou, na léto 2021 ale zůstává Kylian Mbappé, na jehož úkor mají z Madridu odejít například Marcelo a Luka Modrič. S Haalandem se pak bude počítat jako s postupnou náhradou za legendárního Karima Benzemu. Mbappé i Haaland budou ale stát několik miliard a není tak jisté, zda se ambice Realu naplní.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.