V Evropě už nic než Paříž, je si jistý di María, který napravuje svou pověst neloajálního hráče

V Evropě už nic než Paříž, je si jistý di María, který napravuje svou pověst neloajálního hráče

Dvaatřicetiletý argentinský křídelník Ángel di María působí už přes pět let ve francouzském Paris Saint-Germain, kde už se dostává do skupiny těch služebně starších hráčů. V Manchesteru United přitom o jeho charakteru a loajalitě dodnes pochybují, do Paříže totiž přišel za netradičních okolností právě z United.

A kde se celý příběh zrodil? Di María se mezi skutečně špičkové evropské ofenzivní hráče dostal už v Realu Madrid, kde působil mezi lety 2010 a 2014. Po vydařené sezóně 2013/14, kdy di María vyhrál s Realem Ligu mistrů a s Argentinou se dostal do finále mistrovství světa, se stal ve věku šestadvaceti let se spoustou zkušeností jedním z nejžhavějších zboží v Evropě.

Real ho nakonec neudržel, di María si chtěl zkusit Premier League a na konci srpna 2014 odešel za 60 milionů britských liber do Manchesteru United. Britská média hodnotila tento přestup jako jeden z největšách v létě 2014. V dresu Rudých ďablů to vška di Maríovi nešlo ani zdaleka tak dobře jako v Realu. Měl problémy s aklimatizací, vadilo mu počasí a příliš mu nešla ani angličtina. Nakonec sezónu zakončil se statistikou 32 odehraných zápaů a 4 vstřelené góly.

To, co United nejvíce rozčílilo, se ale stalo až po sezóně. Di María přestal s klubem komunikovat a s týmem bez omluvy nebo udání důvodu neodletěl na předsezónní přípravu do USA. „Vůbec nevím, proč se nedostavil, nikomu nic vědět nedával,“ prohlásil tehdy trenér United van Gaal. United si asi šedesátimilionovou posilu představovali jinak.

Po čtyřech dnech od odletu do Ameriky bylo jasno, di María se objevil na fotkách z lékařské prohlídky v Paříži, kam posléze za 44 milionů liber přestoupil. Anglická média vzápětí di Maríu vyhlásila nejhorší posilou sezóny 2014/15.

V Paříži už se di Maríovi dařit začalo. Během pěti let si připsal téměř 50 ligových gólů a stal se stabilním členem základní sestavy Pařížanů. A odcházet do jiného evropského klubu nehodlá, dle svých slov nikdy. „Už pro mě neexistuje nic jiného než Paříž, v Evropě už nikdy za nikoho jiného hrát nechci,“ nechal se di María slyšet v rozhovoru pro Canal+.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.