Německo nám pomohlo, mohli jsme si zkusit jiné rozestavení, říká Hoftych po výhře v Teplicích

Německo nám pomohlo, mohli jsme si zkusit jiné rozestavení, říká Hoftych po výhře v Teplicích

Liberec obnovení české nejvyšší soutěže zvládl. S koronavirem osekanou sestavou po debaklu v Evropské lize na půdě Hoffenheimu dokázal v neděli odpoledne vyhrát 2:1 v Teplicích, přičemž při něm stála i troška štěstí. Teplický Řezníček totiž neproměnil pokutový kop, kterým mohl utkání vyrovnat.

„Smekám před kluky, těžko jsme lepili sestavu. Po návratu z Německa nám vypadli ještě další hráči, viz třeba veledůležitý Koscelník s Mikulou. Museli jsme povolat další kluky s béčka,“ nechal se po zápase slyšet trenér Liberce Pavel Hoftych.

„Německo nám pomohlo i s tím, že jsme si mohli zkusit jiné rozestavení, které jsme praktikovali i dnes. Byl jsem rád, že už mi mohli pomoci kolegové z týmu, Pavel Medynský i Míra Holeňák. Začali jsme dobře, vstřelili branku, ale vzápětí Trubač krásnou střelou vyrovnal. Po akci Peška s Rondičem jsme šli zpět do vedení,“ pokračoval Hoftych.

„Ve druhé půli Knobloch bravůrně zlikvidoval penaltu. Některé brejky se nám nepovedly dotáhnout, soupeř do nás tlačil nakopávanými balóny. Dotáhli jsme zápas vítězného konce, i přes vyloučení Peška. Děkuji hráčům a gratuluji jim, odvedli poctivý výkon,“ dodal Hoftych.

Většinu hráčů Liberce teď čeká zasloužená pauza, přichází totiž reprezentační přestávka. Po ní Liberec čeká další severočeské derby, tentokrát na vlastním hřišti s Jabloncem. Po Jablonci do Liberce přijede v ráci čtvrtého kola základních skupin Evropské ligy Hoffenheim.