Ve druhé půli bylo vidět, že za sebou máme zápas s Nice, říká Masopust po výhře nad Mladou Boleslaví

Ve druhé půli bylo vidět, že za sebou máme zápas s Nice, říká Masopust po výhře nad Mladou Boleslaví

Slavia zvládla vstup do obnovené Fortuna ligy navzdory možné únavě ze čtvrtečního zápasu Evropské ligy proti Nice a nad Mladou Boleslaví vyhrála 1:0. O jediný gól zápasu se postaral již v 7. minutě Peter Olayinka. Téměř celý zápas odehrál v dresu Sešívaných Lukáš Masopust, který byl až v samotném závěru střídán Petarem Musou a po zápase poskytl rozhovor klubovému webu.

„Zápas hodnotím kladně. Hlavně v první půli jsme měli dobré šance, vytvářeli jsme skvělé kombinace. Ve druhé půli už bylo trochu vidět, že máme v nohách zápas s Nice. Už naše hra nebyla tak přesná, ale týmovostí jsme to zvládli a uhráli vítězství 1:0,“ nechal se Masopust slyšet bezprostředně po zápase.

„Mladá Boleslav nás začala dobře napadat, na rozehrávku bylo hned daleko méně místa. Z naší strany už ale taky byla horší nabídka. Bylo náročnější postupem času se stále uvolňovat. Terény s ohledem na počasí už začínají také měknout. Je to víc podmáčené a pohyb je těžší. To nám hru také trochu komplikovalo,“ pokračoval Masopust.

„Máme za sebou tři náročné zápasy, takže klukům, které nečeká reprezentační sraz, pauza určitě bodne. Ale spousta hráčů včetně mě na sraz jede. Já osobně se na něj vždy velmi těším. Potkám se na něm s klukama, se kterými jsem v minulosti hrál, ať už se Slavii, nebo někde jinde. Navíc nás čekají tři skvělé zápasy,“ dodal Masopust.

Lukáše Masopusta se pauza netýká. Dostal se do nominace A-týmu české reprezentace a s českým nároďákem tak nejdřív odcestuje k přátelskému zápasu s Německem do Lipska a následně odehraje národní tým v Plzni zbývající dva zápasy Ligy národů s Izralem a Slovenskem. Po reprezentační přestávce čeká Slavii venkovní ligový zápas proti Opavě.