Nevypadli jsme z toho. V tréninku je kvalita, pauza nás neomezila, potvrdil Bucha

Nevypadli jsme z toho. V tréninku je kvalita, pauza nás neomezila, potvrdil Bucha

Viktoria přejela v Doosan aréně hostující Spartu jak herně, tak výsledkově (3:1) a aktuálně druhému letenskému "S" se v tabulce přiblížila na rozdíl dvou bodů.

"Věřím, že už těch restartů nebude mnoho, protože pro chlapce není jednoduché zůstat pozorní každý týden, jestli se bude hrát nebo ne. Jsme velmi rádi, že se kluci po tak dlouhém čase předvedli velmi kvalitním zápasem, podali vynikající týmový výkon a vyhráli s kvalitním soupeřem," iboval si hlavní kouč západočeské družiny Adrian Guľa, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

Výsledek sice mohl být ještě krásnější, kdyby Plzeň proměnila penaltu a nenechala si dát branku z poslední akce utkání, ale na průběh se historie stejně ptát nebude. "Zápas mohl být esteticky ještě o mnoho krásnější, kdybychom byli efektivnější. Nedali jsme penaltu na 4:0 a ještě jsme dostali gól. To jsou věci, na kterých je neustále potřeba makat. Ale vítězství si ceníme, je velmi důležité," doplnil slovenský odborník.

Zmíněný pokutový kop zahodil mladý středopolař Pavel Bucha, který potvrdil, že více než měsíční klubová pauza s jeho týmem nic moc neprovedla. "Myslím si, že jsme z toho nevypadli. V tréninku je kvalita, pauza nás neomezila. Každého tak velký zápas vtáhl, makali jsme a šlo to. Panuje spokojenost, bylo to dlouhé čekání a vyplatilo se. Teď tohle vítězství všem chutná a jsme rádi, že jsme to po tak dlouhé době zvládli,“ zářil reprezentant do jednadvaceti let.

Podle autora jedné z tref Lukáše Hejdy, který je mimochodem exsparťan, vypadal Viktoria dobře zejména běžecky. Nyní však přichází další přestávka, tentokráte reprezentační. "Je to povzbuzení, dotáhli jsme se na špici, což jsme chtěli. Musíme tak pokračovat dál, dobře potrénovat a po repre pauze zase začít vítězně,“ uzavřel na stránkách fcviktoria.cz třicetiletý stoper, jenž operuje ve Štruncových sadech osm let.

Bylo těžké přinutit Plzeň k chybě, přiznává Dočkal

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.