Fukal čekal od Sparty více vzdoru, Hoftycha pak neváhal označit za frajera...

Fukal čekal od Sparty více vzdoru, Hoftycha pak neváhal označit za frajera...

Exreprezentant s devatenácti mezinárodními starty Milan Fukal (45) po ligovém restartu okomentoval své dojmy ze všech tří zástupců v Evropské ligy. Vyjádřil se tak nejen ke svému bývalému chlebodárci z Letné, ale také ke Slavii a Slovanu Liberec.

"Slavia jako obhájce se vrátila na první příčku, já si však především přeju, aby o titul bojovalo co nejvíce týmů a liga byla zajímavá. Fanoušci se na fotbal hodně těšili, přestávka byla dlouhá, tak ať se pořád něco zajímavého děje," uvedl na portálu aktualne.cz někdejší stoper Jablonce, Sparty, Hamurku, M'ladbachu, Hradce Králové či Kapfenbergeru.

Pozitivně viděl také oslabený Slovan, který se pár dnů po neúprosné kanonádě na půdě Hoffenheimu rehabilitoval na severočeských Stínadlech. "Velice příjemně mě překvapil Slovan Liberec, který s vybrakovaným kádrem vyhrál v Teplicích. Teplice možná nejsou v úplné pohodě, ale vyhrávat venku je těžké vždycky. A Liberec přijel s hodně prořídlým mužstvem. Navíc pár dní předtím dostal v Evropské lize v německém Hoffenheimu příděl, klobouk dolů, jak se z toho dostal. Trenér Pavel Hoftych je frajer, na nic se nevymlouval, přijal situaci, jaká byla, a hlavně odpovědnost - já mužstvo stavěl, já vyslal hráče na hřiště. Jak říkám, frajer," podotkl na aktualne.cz dvojnásobný mistr české ligy z let 2000 a 2001.

Nejhůře se v rámci opětovného rozjezdu Fortuna:ligy vedlo "jeho" Spartě, která v Plzni přišla o první místo. "Čekal jsem, že Sparta bude v Plzni daleko víc vzdorovat. Možná se u ní projevila únava z Evropské ligy ve Skotsku, ligová přestávka byla také dlouhá, ale nemyslel jsem si, že bude utkání tak jednoznačné. A to ještě Sparta může být ráda, že se v závěru vzpamatovala. Kdyby Plzeň proměnila penaltu, mohla to být ostudná porážka 0:4, výsledek 1:3 je o poznání přijatelnější. Po poločase 0:3 už nebylo skoro co řešit, Sparta měla nějaké šance až později, možná mohla porážku zmírnit, ale na konečné prohře by se asi těžko něco změnilo. Musím však ocenit, jak Plzeň dokáže v důležitých momentech zabrat. Mančaft ukazuje sílu, nechce prohrát, nechce ztrácet body. Práce trenéra Adriana Guľy se mi moc líbí, přes značnou obměnu kádru předvádí Viktorka nadále sympatický fotbal," chválil nyní třetí tým tabulky Fukal, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Limberský chce pro Viktorii ještě hodně udělat. Guľa mu radí, ať se dívá stejným směrem jako Zlatan