Rozšíří Alaba kolonii ex-bundesligistů v Liverpoolu? Podle anglických médií ano

Rozšíří Alaba kolonii ex-bundesligistů v Liverpoolu? Podle anglických médií ano

Obránci Bayernu Mnichov Davidu Alabovi končí v klubu po sezóně smlouva a vzhledem k tomu, že nice nenasvědčuje jejímu prodloužení, by měl osmadvacetiletý Rakušan po sezóně odejít z klubu zadarmo. Kam zamíří? Španělská média spekulovala o Realu Madrid, italský deník Calciomercato zase o jednom z předních klubů italské Serie A. V tuto chvíli to al epodle všech dostupných informací vypadá spíše na anglickou Premier League.

Alaba dal prostřednictvím svého agenta najevo, že novou smlouvu v Bayernu pravděpodobně nepodepíše a je otevřený nabídkám z Anglie. Podle zákulisních informací by se Alabovi líbila konkrétně varianta, ve které by jako volný hráč přišel do Liverpoolu. Ten trénuje německý trenér Jürgen Klopp a potkal by se tam hned s několika bývalými protihráči z bundesligy.

Německy mluvící kolonie v Liverpoolu je přitom mnohem větší, asistenta trenéra Kloppovi dělá Peter Krawietz, hlavním kondičním trenérem je Andreas Kornmayer. Německy by si kromě hráčů, kteří působili v bundeslize, Alaba určitě popovídal i s Japoncem Minaminem, který mezi lety 2015 a 2020 působil v rakouském Salcburku.

Podle anglického 90min.com by z pohledu aklimatizace byl Liverpool pro Alabu ideálním prvním angažmá mimo německy mluvící země. Alaba je rodákem z Vídně, už od šestnácti let však byl součástí mládežnického systému Bayernu Mnichov. Kromě krátkého půlročního hostování v roce 2011 v Hoffenheimu strávil Alaba celou seniorskou kariéru právě v bavorském velkoklubu.