Verona na Baráka vsadila. Ten vnímá svou zodpovědnost a je připravený...

Verona na Baráka vsadila. Ten vnímá svou zodpovědnost a je připravený...

Antonín Barák (25) dorazil na listopadový reprezentační sraz ve velké pohodě - poslední dvě vystoupení v Serii A totiž přetavil hned ve tři přesné zásahy a je ve formě.

Aktuální soutěžní ročník 2020/2021 má odchovanec Příbrami rozjetý tak jako svou premiérovou sezonu na Apeninském poloostrově, jíž v barvách Udine zakončil sedmi ligovými trefami.

Jakmile se jeho nynější hostování přetaví v trvalý přestup, Hellas Verona za něj pošle na starou adresu více než 280 milionů korun, čímž se exslávista s minulostí ve Vlašimi či Lecce zařadí mezi patnáct nejdražších Čechů.

"Verona na Tondu vsadila. Trenér mu věří, což je základ. Doma všechno klape, okolí mu fandí a fanoušci dýchají pro klub. Všechno do sebe zapadá a zároveň Tonda vnímá svou zodpovědnost. Je připravený," citoval server idnes.cz jeho stejnojmenného otce a uznávaného odborníka na mládež v jedné osobě, který nyní pracuje na dejvické Julisce.

Samotný Hellas, který dosud odešel poražen jen jednou, je po sedmi kolech na osmé pozici se stejným bodovým ziskem jako sedmý Inter Milán, který pracuje s mnohem větším rozpočtem. Vedoucí AC Milán je navíc vzdálen pouhých pět bodů.

Chorvatský kouč Ivan Jurič se bude na své nové pravé křídlo Baráka jistě spoléhat také v osmém kole proti druhému Sassuolu, jehož dosavadní bodový zisk může Verona v případě úspěchu ve třetí listopadové dekádě vyrovnat.

Co se týká běžného života, mohlo angažmá přijít v lepší době, ví Jemelka