"Ibra" už se k penaltám nepohrne, potřebuje si dáchnout: Příští nechám Kessiému, to by mohlo být lepší

"Ibra" už se k penaltám nepohrne, potřebuje si dáchnout: Příští nechám Kessiému, to by mohlo být lepší

Světoznámý forvard Zlatan Ibrahimovič (39) v právě probíhající sezoně zahodil již třetí pokutový kop, což je něco, na co v minulosti nebýval zvyklý.

Po Spartě neproměnil penaltu ani proti Hellasu Verona, jehož brankář Marco Silvestri se ho před samotným zahráváním snažil vyvést z míry a povedlo se mu to.

"Nedal jsi minulou penaltu," křikl na něj spoluhráč Antonína Baráka a švédský veterán, který je nejlepším střelcem italské ligy s osmi přesnými zásahy z pěti startů, záhy poslal míč vysoko nad jeho břevno.

"Měl pravdu, nedal jsem tu minulou. Potřebuju pauzu. Chyběla mi chladnokrevnost a obvyklé odhodlání před brankou. Prostě jsem cítil, že jsem nebyl stoprocentní," přiznal netradičně pokorný rodák z Malmö, jehož Rossoneri se i tak stále vyhřívají na čele Serie A.

Kanonýr slíbil, že příště už se k penaltovému puntíku nepohrne a příležitost poskytne svým kolegům. Například třiadvacetileté hvězdičce z Pobřeží slonoviny Franckovi Kessiému.

"Jsem samo sebou dost naštvaný. Remíza je málo, měli jsme hrozně moc šancí a já neproměnil penaltu. Myslím, že příští nechám Kessiému, to by mohlo být lepší," avizoval "Ibra", jenž si nyní může kapku vydechnout. Do Neapole totiž AC Zamíří až 22. listopadu.

Rozšíří Alaba kolonii ex-bundesligistů v Liverpoolu? Podle anglických médií ano

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.