Dluhy na Žižkově jsou minulostí. Netajíme se tím, že do 1. ligy chceme, zní z tábora Viktorie

Dluhy na Žižkově jsou minulostí. Netajíme se tím, že do 1. ligy chceme, zní z tábora Viktorie

Byť Viktoria Žižkov pře pár dny padla na hřišti Ústí nad Labem, ambice neztrácí a i nadále jde za postupem do nejvyšší domácí soutěže, jíž by si ráda zahrála opět po devíti letech odloučení.

"Naši hráči propadli, to by se tak zkušenému mužstvu, které chce jít na postup, nemělo stávat," pronesl na idnes.cz zaskakující kouč Zdeněk Koukal, jenž u mužstva nahradil Zdeňka Haška a spol.

"Co se týče finančního zázemí, asi jsme na první ligu připraveni," hlásil záložník Daniel Richter. "Předtím na Žižkově byly dluhy, ale pod panem Loudou je všechno smazané. Nevýhoda je stadion, nemůžeme hrát na našem domácím, ale jsme na Střížkově. Zatím rekonstrukce nezačala," informoval exústecký hráč, jehož slova nabídl server idnes.cz.

Pak už opět hovořil trenérský záskok. "Natvrdo řeknu, že se o to chceme poprat. Chceme vyhrát každý zápas a uvidíme, jak to dopadne. Postupu se nezříkáme, netajíme se tím, že do první ligy chceme. Hradec je samozřejmě konkurent, taky má nějaké věci ohledně stavby stadionu slíbené. Ale my koukáme na sebe. Tyhle ztráty nás můžou stát první místo. Pořád jsme mu na dosah, když v dohrávce porazíme Třinec, budeme od něj jen dva body. Je nás ve druhé lize sice jen čtrnáct, ale to nic nemění – kdo bude mít největší kvalitu po celý rok, postoupí," zaznělo z úst Koukala, s tím, že Žižkov vyzve celek Františka Straky, který je stále bez bodu.

To, že Žižkov myslí na nejvyšší pozice, dokládá i plán se stadionem, aby se v azylu na Proseku nemuselo hrát dlouho. "Poslední tři měsíce trávíme desítky hodin týdně nad tím, jak bude modernizace stadionu probíhat. Jsme připraveni začít okamžitě a doufáme, že brzy dostaneme svolení radnice,“ uzavřel sám majitel Martin Louda na idnes.cz.

Jeho vize je taková, že klub, který je v tabulce nyní čtvrtý s pětibodovou ztrátou na Votroky, bude v novém již od startu ročníku 2021/2022.

Nebýt klacků pod nohy od klubů a covidu, postoupil by Šilhavý s Čechy mezi elitu LN. Teď čeká na skotský kolaps